GP Japonska

9. říjen 2011 | 10.47 |

Na japonském okruhu Suzuka se dneska ráno našeho času odjel další závod F1. Z první řady startovali Sebastian Vettel a Jenson Button.

Závod byl celkem fajn, ale byla jsem ještě ospalá. Ten start...nemyslím si, že by tam bylo něco na penalizaci, takže komisaři podle mě udělali dobře, když to nechali být. Nevím, co bych k tomu závodu vlastně měla říct. Vyhrál Jenson Button před Fernandem Alonsem a Sebastianem Vettelem. Seb sice po startu vedl, ale oba dva se před něj dostali během pit stopů. I tak to ale Sebovi stačilo k tomu, abychom mohli začít slavit staronového mistra světa. Seb tedy obhájil titul z loňského roku a stal se tak nejmladším dvojnásobným mistrem světa v historii F1. To je pěkné. Uvidíme, jak se ještě vyvine boj o vicemistra.

Souboj Massa - Hamilton už je snad klasika. Čekám, že zas budou psát, jak si Massa stěžuje....

Škoda Senny, měl pěknou startovní pozici a ještě větší škoda Kamuie Kobayashiho, který při své domácí GP startoval ze 7. místa, tedy nejlepšího ve své kariéře v F1. Bohužel mu ale nevyšel start, a pak sice bojoval aspoň o desátou pozici, ale nějak to nevyšlo :(. Naopak Sergio, jeho kolega, který startoval až 17., protože v kvalifikaci měl problém s hydraulikou a nemohl vůbec nastoupit do druhé části, skončil na krásném 8. místě.  A taky Nico Rosberg, který do kvalifikace kvůli technickým problémům nemohl nastoupit vůbec a startoval až z poslední řady, skončil 10.

Závod nedokončil jediný pilot, a to Sébastien Buemi, kterému upadlo přední kolo. Je možné, že mu ho mechanici špatně upevnili, protože se to stalo krátce poté, co Séb absolvoval svou zastávku v boxech.

Další závod se jede už příští neděli, tedy 16.10., v Koreji a start závodu je, stejně jako dneska, v 8 hodin ráno našeho času.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře