GP Francie

3. říjen 2011 | 13.16 |
›

Další závody MS Superbiků se jely na francouzském okruhu Magny Cours. V první řadě stáli Jonathan Rea, Eugene Laverty, Carlos Checa a Leon Camier. Ve druhé řadě byli Sylvain Guintoli, Tom Sykes, Leon Haslam a Marco Melandri. Jakub Smrž startoval ze 13. místa.

Zase bylo v poli několik změn. Nestartovali zranění Max Biaggi a Chris Vermeulen. A přidal se k nim i Rubén Xaus. Ten totiž během jednoho z tréninků upadl a opět si poranil záda.

Ihned po startu prvního závodu měl velice zle vypadající pád Mark Aitchison, ale protože startoval i do druhého závodu, tak si myslím, že se mu nic nestalo. V čele se nám držela skupinka, která se chvilku přelívala, než se to roztrahlo, někteří se propadli polem dozadu, jiní bohužel upadli. Mezi nimi byl i poleman Johnny Rea. O vítězství si to nakonec rozdali Carlos Checa a Marco Melandri. Z vítězství se radoval Carlos Checa. A to nejen v závodě. Stal se totiž mistrem světa pro rok 2011!!!

Třetí skončil po velmi pěkném výkonu Leon Haslam, 4. byl jeho jmenovec Leon Camier, 5. Euguene Laverty, který ještě může bojovat o třetí místo v šampionátu, 6. Sylvain Guintoli, 7. Noriyuki Haga, 8. Joan Lascorz, který jel vážně pěkně, 9. Troy Corser, 10. Tom Sykes, který bojoval o vyšší pozice, ale měl výlet mimo trať. Na 11. místě byl Javier Fores, 12. skončil po pádu Michel Fabrizio, když přepadl přes zadní kolo Toma Sykese, a 13. byl Roberto Rolfo a to je všechno. To je zas bilance. Už jich dokončuje stejně jako v MotoGP. Nedokončili tedy, jak už jsme napsala Aitchison, Rea, dále pak Maxime Berger, Ayrton Badovini a také bohužel Jakub Smrž, který spadl hned ve 2. kole.

Do druhého závodu startovalo pouze 17 závodníků. Nestartoval totiž Jakub Smrž, který si při pádu v prvním závodě prý poranil ruku. Netuším, jak je to vážné.

Tento závod dokončilo pouze 12 závodníků, což je ještě míň než v MotoGP při nedělní GP Japonska.

Vyhrál opět neskutečný Carlos Checa, druhý byl Marco Melandri a třetí Eugene Laverty. Na 4. místě byl Leon Haslam, 5. Sylvain Guintoli, 6. Leon Camier, 7. Joan Lascorz, 8. Ayrton Badovini, 9. Troy Corser, 10. Noriyuki Haga, 11. Javier Fores a 12. Maxime Berger. Člověk se podívá na výsledky a řekne si "Jé, Maxime byl 12., to je dobrý." Pak se ale podívá pozorně a zjistí, že byl poslední a to už tak dobrý není....Nedokončili Roberto Rolfo pro pád, Tom Sykes pro pád hned z úvodu závodu, Michel Fabrizio pro pád (to už není možný) a také bohužel Johnny Rea, který měl nějakou technickou poruchu. A to jel z pole position a to se držel pěkně ve předu a bojoval o pódium :(.

Takže tedy mistrem světa máme Carlose Checu, na druhém místě už by měl zůstat Marco Melandri a uvidíme, jak se to vyvine v boji o třetí místo v MS. Teď je tam Eugene Laverty, ale Biaggi, který je tím pádem 4., by se měl příštího závodu už zúčastnit.

Příští, už poslední (achjo) závody se jedou 16.10. v portugalském Portimau.