GP Francie

3. říjen 2011 | 12.28 |
›

Závod Supersportů v Magny Cours konečně zas dávala televize live, takže jsem se mohla dívat a oslavit tak nového mistra světa v přímém přenosu ;).

Z první řady startovali Broc Parkes, Luca Scassa, Massimo Roccoli a Sam Lowes. Ve druhé řadě stáli James Ellison, David Salom, Fabien Foret a Chaz Davies.

Broc Parkes se dlouho držel v čele a už jsem si myslela, že i vyhraje. Moc jsem mu to přála. Nakonec se ovšem z vítězství radoval italský závodník Luca Scassa, druhý byl Sam Lowes a Broc byl třetí. Je mi líto Massima Roccoliho, protože během tréninků a kvalifikace předváděl skvělé výkony a v závodě se držel na druhém místě. Jenomže technická porucha (konkrétně motor) mu nedovolila v závodě pokračovat. Závod jel i finský závodník Pauli Pekkanen, kterého můžeme znát ze závodů Britských superbiků. No bohužel ani on tento závod nedokončil. Robbin Harms do závodu vůbec nenastoupil, vůbec ale nevím proč. V ranním warm upu nezajel žádný měřený čas, takže už tam byl asi nějaký problém. Čeští závodnici závod dokončili těsně za body. Ondra Ježek byl 16. a Patrik Vostárek 18. Česko-ukrajinský tým Step Racing si to zas jednou "vyžral". Nevím, co Gino Rea vyváděl. Držel se v TOP 10 a najednou byl až za dvacítkou. Podle komentátorů měl výlet mimo trať, ale je taky dost možné, že měl pád. Nakonec dokončil jako 22. Druhým jezdcem tentokrát nebyl Vladimir Ivanov. Minule nestartoval kvůli nemoci, což se nakonec ukázalo, že žádná nemoc nebyla. A mě to bylo hned divný. Prostě ukrajinský sponzor má nějaké problémy a tak Joska Kubíček musel Volďu chtě nechtě vyhodit. Místo něj startoval Brit Martin Jessopp, také známý z BSB, ovšem ani on nezajel ve warm upu žádný čas a do závodu už se nepodíval. Co se mu stalo, nevím.

No a teď to nejdůležitější. Britský závodník Chaz Davies závod dokončil na 6. místě a to mu stačilo k tomu, aby se mohl radovat z titulu mistra světa supersport 2011!

Příští závod se jede 16.10. v portugalském Portimau a je to už poslední závod této sezóny.