GP Francie

3. říjen 2011 | 12.09 |

Další závody Superbiků se jely na krásném francouzském okruhu Magny Cours. Součástí samozřejmě byly i závody Superstocků.

Závod Superstock 600 se jel v sobotu odpoledne (teda spíš v podvečer) a z první řady startovali Joshua Day, Dino Lombardi, Romain Lanusse a Michael VD Mark. Škoda, že tyto závody se moc nedají sledovat, pouze pomocí live timingu, protože zrovna tenhle závod vypadal velmi zajímavě, tedy soudím tak z toho, co jsem viděla v sestřizích.

Vítězem závodu se stal Holanďan Michael VD Mark před Australanem Jedem Metcherem a Američanem Joshem Dayem. Slovenský závodník Tomáš Krajčí spadl bohužel hned v prvním kole. Během závodu se celkem dost padalo, co jsem si tak všimla.

O titul si to v příštím posledním závodě sezóny rozdají Metcher (137 bodů) a Day (118 bodů). Teoreticky má ještě šanci i VD Mark (112 bodů)


 

Do závodu STK 1000 startovali z první řady Danilo Petrucci, Davide Giugliano, Niccoló Canepa a Lorenzo Zanetti. Po startu se tihle čtyři plus ještě Sylvain Barrier, kerý startoval z 5. místa, drželi ve skupince. Po několika kolech se to ale trošku roztrhalo a z vítězství se radoval Petrucci. Na druhém místě skončil Zanetti a třetí byl Barrier. Italský závodník Davide Giugliano byl 5. a to mu stačilo k tomu, aby mohl slavit titul letošního šampióna Superstock 1000.
Slovenský závodník Tomáš Svitok dokončil závod na 16. místě, tedy první místo pod body.

Příští závodní víkend, už poslední v této sezóně, se koná od 14. do 16. října v portugalském Portimau.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře