GP Japonska

2. říjen 2011 | 17.31 |
› 

Závod Moto2 na okruhu Motegi už jsem viděla. Sice jsem byla ještě rozespalá, ale závod se mi celkem líbil.

Do první řady startovního roštu se postavili Marc Márquez, Thomas Lüthi a Andrea Iannone.

V závodě spolu bojovala skupinka Iannone, Márquez, Lüthi, Corsi, de Angelis, Bradl. Chvilku se to přelívalo, pak se to trošku roztrhalo.

Nakonec tedy zvítězil Iannone před Márquezem a Lüthim. No a jelikož byl Stefan Bradl až 7., tak to znamená, že Márquez jde do čela šampionátu a vede o jeden bod, takže to v této kubatuře bude ještě hodně zajímavé.

Potěšil mě výkon Miky Kallia, který dojel 10. a pěkně jel i Anthony West, který byl 12.

O změnách v poli už jsem psala, ale bohužel se nám rozšířila marodka. A zrovna u jezdce, kterého mám celkem ráda. Ve včerejší kvalifikaci totiž bylo docela rušno, hodně se tam padalo. Něpříjemné pády prý měli i Krummenacher nebo Pol Espargaró, ale ti byli v pořádku. Max Neukirchner srazil Sergia Gadeu, protože mu selhaly brzdy a on už tomu prostě nedokázal zabránit. Sergio byl převezen do zdravotního střediska na okruhu a poté i do nemocnice. Bohužel má zlomené nějaké obratle a snad natrženou slezinu a je tu podezření na další vnitří zranění, takže až bude mít všechny testy a vyšetření za sebou, tak se teprve rozhodne, kdy ho převezou domů do Španělska. Já doufám, že všechno bude zase v pořádku, že se plně uzdraví. Jako nepočítám s tím, že se vrátí na závodní dráhu ještě letos, ale ať se dá dohromady na příští sezónu.

Další závod se jede 16. října na australském Phillip Islandu.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře