Testy v Jerezu 1. den

28. září 2011 | 18.05 |

První den testování v Jerezu opanovali především piloti, kteří mají s vozy GP2 nějaké zkušenosti.

Ranní sekci vyhrál Švýcar Fabio Leimer v barvách týmu Racing Engineerig, který zajel čas 1:27.282. Na druhém místě skončil italský závodník Luca Filippi za stáj Scuderia Coloni a ten měl čas 1:27.291. Třetí byl pro tým Rapax Sam Bird z Velké Británie s časem 1:27.555. Český závodník Josef Král, který jel pro tým Trident Racing, byl na úvod s časem 1:27.909 na 9. místě.
Takže první tedy Leimer, druhý Filippi, třetí Bird, čtvrtý Cecotto, pátý Onidi, šestý Buurman, sedmý Palmer, osmý Clos, devátý Král a desítku uzavřel Da Costa. Ještě nesmím zapomenout na to, že testoval i finský pilot Valtteri Bottas. Ten jel za tým Lotus ART a zajel čas 1:28.459, čímž obsadil 16. místo. To, podle mě, není špatné, když vezmeme v potaz, že testů se účastní 27 pilotů a že Valtteri má první možnost svézt se ve voze GP2.

Odpoledne se toho moc nezměnilo, protože opět vyhrál Fabio Leimer, tentokrát jeho nejlepší kolo mělo hodnotu 1:27.777. Druhý byl Yelmer Buurman s časem 1:27.874, který testoval za tým Caterham AirAsia a na třetím místě skončil Dani Clos pro tým Barwa Addax. Daniho čas byl 1:28.049. Dále byli čtvrtý Bottas, pátý Král, šestý Parente, sedmý Chilton, osmý Bird, devátý Palmer a desátý Melker.

V Jerezu prý panuje velmi pěkné počasí, dnešní den testů se jel za modré oblohy a sluníčka. Jediným horkým momentem bylo dopolední vyvěšení červené vlajky kvůli nehodě Johnnyho Cecotta. Nic se nestalo, ale vlajky byly vyvěšeny, dokud se neodklidilo auto.

Zítřejší testy začínají, stejně jako dneska, v 9 hodin dopoledne. Po nějaké době pak následuje hodinová přestávka a odpolední sekce začíná ve 4 hodiny odpoledne.

Některé týmy zítra mění své piloty, některé týmy nechávají sestavu stejnou. Dám sem článek o tom, kdo v jakém týmu bude zítra testovat.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře