Jean-Éric Vergne

27. září 2011 | 20.20 |

Tým Toro Rosso oznámil, že se s ním teď budeme setkávat od GP Koreje pravidelně v prvním pátečním tréninku, kde bude střídavě nahrazovat Buemiho a Alguersuariho. Jelikož je tu možnost, že bude příští rok závodit v F1 právě za Toro Rosso, tak si představíme, o koho to vlastně jde.

Jean-Éric Vergne se narodil 25. dubna 1990 ve francouzském městě Ponstoise. Svou motokárovou kariéru začal v roce 2001. Několik let pak jezdil motokáry a vedl si celkem dobře.V roce 2007 závodil v sérii Formula Campus Renault, kterou také vyhrál. V letech 2008 a 2009 závodil ve Světové sérii Renault 2.0. V roce 2010 se stal šampiónem Britské Formule tři. Během této sezóny si vyzkoušel i závodění v GP3 a Světové sérii Renault 3.5. Letos je stálým účastníkem právě ve WSR 3.5, kde jezdí za tým Carlin a bojuje o titul šampióna. Zatím je na druhé pozici a do konce sezóny jim zbývá poslední závodní víkend, tedy dva závody.

zdroj: wikipedia.org, google.cz

Já osobně proti němu nic nemám, jsem ráda že ti mladí závodníci dostávají šanci v F1 aspoň v pátečních trénincích. Na druhou stranu by mi ale bylo líto, kdyby TR vyhodilo Sébastiena nebo Jaimeho. Ono se totiž začalo šířit, že je možné, že poletí oba a v TR bude příští rok obsazení Ricciardo a Vergne. Tým to ale rozhodne až po skončení této sezóny, takže já počítám, že to bude až tak po Vánocích. Jsem zvědavá, jak to tam nakonec dopadne.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře