Budou v Japonsku chybět

27. září 2011 | 13.04 |
› 

Zatímco počet jezdců chybějících na GP Japonska by se dal spočítat na prstech jedné ruky, tak je celkem zajímavý přehled těch lidí z paddocku, kteří Japonsko vynechají a jaké to pro ně bude mít pracovní následky.

Japonské Grand Prix se určitě nezúčastní tři odborníci firmy Bridgestone: Thomas Scholz, Steve Jenkner a Sven Sonsala. Ani jeden z nich totiž nevěří předloženým dokumetům o nezávadnosti prostředí na a v okolí okruhu Twin Ring Motegi.

U španělských týmů Aspar a BQR se zdráhali nastoupit cestu dva mechanici a byli okamžitě propuštěni.

Podobná situace nastala u promotérské firmy Dorna. Zde se dokonce objevilo několik opozičních názorů, těm nejhlasitějším nebyla na rok 2012 obnovena pracovní smlouva.

Italský tým JiR-Motobi posílá pouze jezdce Alexe de Angelise, mechanici zůstávají doma a budou v Japonsku nahrazeni domácími mechaniky z továrny, kde se šasi vyrábí.

Chybět bude i 9 mechaniků indického týmu Mahindra. Ovšem jelikož oba jezdci Schrötter a Webb chtějí v Japonsku startovat, tak je týmový manažér Nicola Casadei nahradí dobrovolnými zájemci, jako je například ex-jezdec Grand Prix Maurizio Massimiani. Ovšem tým chce bydlet z bezpečnostních důvodů hodně daleko, variantou je letiště Narita v Tokiu vzdálené 294 km od Fukušimy. To v praxi znamená denně se vydat na okruh už kolem čtvrté hodiny ranní.

Z jezdců se nezúčastní Ital Claudio Corti a nemocným se nechal uznat jeho krajan Simone Grotzkyj z týmu Phonica ve 125 ccm, bude nahrazen domácím jezdcem, který se jmenuje Syunya Mori. Nizozemec Jasper Iwema se "rozmyslel" a v Motegi pojede. Ovšem chybět bude další z Italů v malorážkách, Francesco Mauriello a místo něho pojede jako náhradník mladý Švýcar Damien Raemy.

zdroj: motorkari.cz

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře