Letní mistrovství Finska

26. září 2011 | 16.37 |

O uplynulém víkendu se na středním můstku v Jyväskylä konalo letní mistrovství Finska ve skocích na lyžích.

V sobotu se konal závod týmů, který vyhráli členové týmu Lahden Hiihtoseura, kteří reprezentují Lahti, ve složení Veli-Matti Lindström, Olli Muotka, Ossi-Pekka Valta a Mika Kulmala. Ti dohromady nasbírali 740,6 bodů. Na druhém místě se 637,9 body skončil tým Kuusamon Eraeveikot, ti reprezentují Kuusamo, ve složení Anssi Koivuranta, Lauri Asikainen, Miika Ylipulli a Antti Määttä. No a na třetím místě byl tým z Kuopia, Puijon Hiihtoseura, ve složení Matti Hautamäki, Sami Heiskanen, Juha-Matti Ruuskanen a Matti Herola, kteří získali 600,6 bodů.

V neděli se skákal jak závod seniorů, tak i juniorů. Z toho juniorského se radoval Antti Määttä, když předvedl skoky dlouhé 101,5 m a 104 m a získal 238,9 bodů. Druhý skončil Matti Herola (101 m a 104,5 m, 236,4 bodů), na třetím místě byl Juho Ojala (97m a 104 m, 230,8 bodů).

Seniorský titul vybojoval trošku překvapivě Anssi Koivuranta, z čehož mám já osobně velkou radost. Anssi skočil v prvním kole 98 metrů, v tom druhém pak 105,5 m a celkem získal 234,3 bodů. Na stupních vítězů ho doplnili Kimmo Yliriesto (97 m a 99 m, 218,8 b.) a Sebastian Klinga (97 m a 99 m, 218,3 b.). Na čtvrtém místě pak byl Olli Muotka (97 m a 98 m, 213 b.), pátý byl Kalle Keituri (88 m a 105 m, 212,4 b.), šestý Matti Hautamäki (96 m a 96 m, 211,1 b.), sedmý Sami Heiskanen (90 m a 100 m, 205,5 b.), osmý Lauri Asikainen (96,5 m a 93,5 m, 204,5 b.), devátý Juha-Matti Ruuskanen (90,5 m a 97 m, 198 b.) a desítku uzavřel Veli-Matti Lindström (83 m a 96 m, 182,7 b.).

Na stránce Ski jumping Team Finland na Facebooku už jsou i fotky, takže jestli chcete, tak se tam můžete podívat.