GP Singapuru

26. září 2011 | 14.27 |

Aneb na mistra světa si musíme ještě počkat.

A já si myslela, že to Sebovi hned napoprvé vyjde. Od titulu mistra světa ho ale dělí jeden jediný bod (!), takže já už to beru, že tím mistrem je. Protože to by se opravdu v dalších pěti závodech musely dít sakra věci, aby to nevyšlo.

Takže pódium takové, jak je poslední dobou zvykem, Vettel, Button, Webber a za nimi ještě Alonso. Tady není nic, co bych musela komentovat.

Musím ale pochválit obě Force Indie, Paula a Adriana, i když Paula možná o trošku víc, protože včera předvedl velmi pěkný výkon. Ale ono, oba vozy byly dobré už od pátku. Naopak mě zklamal Renault. Celý závodní víkend to bylo nic moc, teda spíš to nic.

Je mi líto, že odstoupili Glock a Trulli a také Jaimeho nehoda v předposledním kole být nemusela...No a samozřejmě se musím vyjádřit i k incidentu Schumacher - Pérez. Teda já se k tomu moc vyjadřovat nebudu, protože Sergio Pérez patří k mým oblíbeným závodníkům, takže je jasné, na čí jsem straně. Ale podle mě to byl normální závodní incident, kterých se stává spousta. Stejně za to může Nico Rosberg, který měl pár zatáček před tím se Sergiem kontakt a rozhodil ho :D.

Ale jsem ráda, že Sergio dojel po dlouhé době alespoň pro bod. To Kamui takové štěstí neměl, když měl v kvalifikaci nehodu, takže startoval až jako 17. a to se pak na body těžko dostává. Dokončil jako 14., a to navíc dostal penalizaci průjezd boxy za to, že ignoroval modré vlajky. Kamui v prohlášení po závodě ale uvedl, že žádné modré vlajky neviděl...

A ještě jedna věc. Kontakt Massy s Hamiltonem podle mě Hamilton zavinil. Řekla bych, že to byla jeho chyba, takže si penalizaci zasloužil. Ale je to nějaký divný. Hamilton, který dostal penalizaci skončil před Massou, který žádnou neměl. Není to pravidlo nějaký divný? Neměl by právě ten jezdec, který udělá chybu být potrestán tím, že skončí za tím, koho "poškodil"?

Takže teda příště jedeme do japonské Suzuky a já se na ten závod už teď moc těším. Sice si budu muset přivstat, protože závod začíná v 8 hodin ráno našeho času, ale co já bych kvůli F1 neudělala :). Jenom doplním, že závod se jede 9.10.2011.

No a Sebastian se teda určitě už příště stane mistrem světa. Zajímavý bude ale boj o vícemistra světa, tam bojují hned tři piloti. Jenson Button má 185 bodů, Fernando Alonso 184 bodů a Mark Webber 182 bodů.

Závod v Singapuru hodnotím celkem pozitivně. Nemůžu si pomoct, ale já mám ten okruh ráda. Je to totiž něco jinýho než ostatní závody v kalendáři. Jako městský okruh je u mě číslo jedna Monako a vždy to tak bude, ale Singapur má podlě mě svoje kouzlo. Navíc závod se jede v noci jejich času, takže všechna ta světla tomu dávají ještě trošku jiný rozměr.

AKTUALIZOVÁNO:
Musím se tady ještě vyjádřit k tomu, co se stalo mezi Hamiltonem a Massou. Bezprostředně po závodě jsem obviňovala Hamiltona, jenomže teď, když jsem si o tom přečetla detaily, už si tím tak jistá nejsem. Jestliže Hamilton zajížděl rychlejší časy, tak je logické, že chtěl Massu předjet a Massa se tomu snažil zabránit a zavřel to. Navíc, po tom výroku, co dostal Massa do sluchátek, začínám mít pocit, že to udělal schválně. A teď jsem zjistila, že v Suzuce bude speciální schůzka jezdců a bude se probírat agresivní styl Hamiltona. Ale já se ptám, je to vůbec zapotřebí? Nedělají z toho piloti zbytečně haló? Nezveličují to? Asi to bude ještě zajímavý, ale já se musím přiznat, že ačkoliv Hamilton není můj oblíbený jezdec, tak jsem asi na jeho straně.

 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře