GP Itálie

26. září 2011 | 12.06 |
›

Závod supersportů na okruhu v Imole jsem nesledovala a zrovna byl docela zajímavý. Ale popořadě.

V první řadě startovního roštu stáli Parkes, Scassa, Marino a Davies. Chaz Davies zde měl první šanci získat titul a já si myslela, že to dá, ale opět se ukázalo, že závody jsou také o štěstí.

Chaz byl dlouhou dobu vepředu a jeho soupeři o titul David Salom a Fabien Foret jezdili až za ním, takže Chaz už ten titul jednou rukou držel. Jenomže musel odstoupit pro poruchu motocyklu. Jeho týmový kolega Scassa zase upadl.
Vepředu se ale bojovalo. Foret, Lowes, Parkes, Marino, Rea. Gino Rea samozřejmě udělal chybu a spadl. To je tak, když někomu moc fandíte. Aspoň to ale zvedl a dojel na 11. místě.
Závod nakonec vyhrál Francouz Fabien Foret před Samem Lowesem z Velké Británie a Brocem Parkesem z Austrálie. Já bych k tomu řekla asi tohle: Konečně! Konečně se to letos Fabienovi povedlo a vyhrál. Český  závodník Ondra Ježek skončil 14., takže po dlouhé době bere body, závodník jedoucí na divokou kartu Patrik Vostárek byl ještě o místečko lepší, tedy 13. Druhý závodník týmu Step Racing Vladimir Ivanov se tohoto závodního víkendu vůbec neúčastnil, protože je nemocný.
Ještě taková zajímavost. Z 28 závodníků, kteří byli na startu, jich dokončilo jenom 17.

Šampionát se nám 2 závody před koncem trošku zamotal. Už to vypadalo, že Chaz Davies je neohrožený, ale nyní sice stále vede, když má 171 bodů, na druhé místo v MS se ale posunul Foret se 136 body a třetí je Salom, který má bodů 123. Mezi prvním a druhým je tedy 35 bodů a když si vezmeme v potaz, že k dispozici je ještě bodů 50, tak si myslím, že to bude ještě zajímavé. Já jsem to teda vždy přála Chazovi, ale jak se teď do toho přimíchal i Fabien Foret, tak si myslím, že on by si to konečně zasloužil. No uvidíme.

Další závod se jede už tuto neděli ve francouzském Magny Cours.