GP Aragonie

19. září 2011 | 11.47 |
› 

Z první řady startovali Casey Stoner, Dani Pedrosa a Ben Spies. Karel Abraham se kvalifikoval na pěkném osmém místě.

Všechny tři tovární Repsol Hondy (Stoner, Pedrosa, Dovizioso) měli v nedělním závodě pozměněn design motorky, kvůli nějakému výročí Repsolu, ani pořádně nevím, co to bylo za výročí, ale ten design se mi celkem líbil.

Valentino Rossi měnil již 7. motor, takže do závodu musel odstartovat z boxů. Hned po startu šel do čela Ben. Škoda, že mu to nevydrželo déle, po několika zatáčkách se před něj dostali jak Stoner, tak i Pedrosa. Hned ve druhé zatáčce docela ošklivě havaroval Karel Abraham, bohužel to vypadá, že to nebyla úplně jeho vina. Motocykl ho zasáhl do helmy, Karel byl s bolestmi hlavy převezen do nemocnice na CT, ale vypadá to, že bude v pořádku a v Japonsku bude moct startovat. O chvíli později havaroval i Andrea Dovizioso, tomu se ale nic nestalo.

Stoner a Dani Pedrosa se chvíli drželi pospolu, pak se to ale začlo kouskovat a zase to začal být nudný závod. Třetí jezdil Ben, ale dotáhl se na něho týmový kolega Jorge Lorenzo, předjel ho a ujel. Před Bena se ještě dostal i Simoncelli, takže Ben skončil nakonec 5. Na 6. místě byl Álvaro Bautista, a opět ho musím pochválit. Poslední dobou převádí u Suzuki velmi sympatický výkon, a teď nemyslím jenom Álvara, ale prostě celou továrnu. Byla by škoda, kdyby po této sezóně skončili. Sedmý byl Nicky Hayden, 8. Héctor Barberá. Álvaro, Nicky a Héctor jezdili část závodu pospolu a předvedli pár velmi hezkých předjížděcích manévrů. Na 9. místě byl Cal Crutchlow, který krásně předjel Rossiho, až se mi tomu nechtělo věřit. Desátý tedy nakonec Rossi, 11. Aoyama, 12. de Puniet (ten měl hned po startu kvůli Abrahamově pádu výlet mimo trať) a 13. Colin Edwards. Tam nechápu, co se stalo, Colin už měl problémy v kvalifikaci, když se kvalifikoval až jako15.

Kromě Abrahama a Doviziosa nedokončili ještě po společné kolizi Toni Elías a Loris Capirossi. Byla to ale jasně Lorisova chyba, prostě zezadu najel do Toniho. Toni je v pořádku, ale vypadá to, že Loris má něco s ramenem a jeho účast v příštím závodě je ohrožená.

V tabulce MS vede stále Casey Stoner a už to vypadá, že to nepustí, i když v motocyklových závodech je, jak víme, možné úplně všechno.

Další závod se jede 2.10.2011 v japonském Motegi. Jak už jsem psala u článku 125 ccm, původně se tu mělo jet už v dubnu, ale kvůli zemětřesení, vlně tsunami a následným problémům s radiací atd. se to přesunulo na říjen.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře