GP Aragonie

19. září 2011 | 11.32 |
›

Tak tomuhle se říká závod. Z těch tří to byl rozhodně nejlepší závod, a řekla bych, že to byl zatím i nejlepší závod letošní sezóny v Moto2. I můj taťka, který to sleduje jen tak napůl, včera koukal a byl z toho u vytržení :).

To už se opravdu dlouho nestalo, aby vedoucí skupinka měla v jednu chvíli pomalu 15 jezdců. Bylo to vážně super. Jak se to tam krásně přelívalo. Sice nakonec na pódiu téměř žádná změna, ale to nevadí. Aspoň jsem si užila perfektní podívanou. Vyhrál tedy Marc Márquez, který startoval z pole position, druhý byl Andrea Iannone a třetí Simone Corsi. Já toho Simoneho ale fakt nechápu, když startuje z první řady, tak je v cíli na konci bodované patnáctky nebo, ještě hůře, na konci pole, ale když startuje z hloubi pole, tak je najednou na pódiu. Ale aspoň je vidět, jak je to pole vyrovnaný a když se vždycky říkalo, že o vítězství si to rozdávají jezdci startující v prvních dvou nebo třech řadách, tak tady to rozhodně neplatí.

Na Alexe de Angelise zbylo bohužel opět čtvrté místo, pátý byl Aleix Espargaró, což je super výsledek, šestý byl Bradley Smith, sedmý Thomas Lüthi, osmý Stefan Bradl, který bojoval o vítězství, jenomže se mu překroutila zadní pneumatika na ráfku, nebo tak nějak to vysvětlovali, já tomu moc nerozumím, a propadal se polem, takže může být rád, že byl alespoň osmý. Devátý skončil Dominique Aegerter, desátý Mika Kallio (hurá!), jedenáctý Anthony West, kterého musím opravdu pochválit, ten závěr mu vyšel, dvanáctý Mike di Meglio, kterého musím taky pochválit, konečně je zas na bodech, třináctý Westův kolega z MZ (i když už to není úplně MZ) Max Neukirchner, čtrnáctý Pol Espargaró a patnáctý Scott Redding. Tomu nakopak ten závěr nevyšel, když si vezmeme, že po startu byl na prvním místě. Nevyšlo to ani Juliánu Simónovi, který stejně jako Scott startoval z první řady, ale skončil až 17., takže ani nebodoval. No jo, velká skupina, kde se předjíždí, to je pak jasný, že na někoho nevyjdou body, ale jak už jsem napsala, je krásný, jak je to celkem vyrovnaný. Škoda, že tu nejezdí žádní Češi.

Ještě se zmíním o pár změnách v poli. Stále nestartoval zraněný Kenan Sofuoglu, místo něj jel opět Koyama. Nestartoval ani Hernandéz., ani Pons. Místo Ponse jede stále Baldolini a místo něj de Rosa. V týmu Alexe Debona byla změna, od teď až do konce sezóny u nich bude jezdit Joan Olivé, z čehož mám já radost. No a Sergio Gadea, který ještě minule jel v kubatuře 125 ccm jako týmový kolega Mavericka Viňalese přešel do Moto2. Proč se s týmem rozešel, nevím, proč šel do Moto2, nevím. Nicméně nyní už jezdí v týmů bratří Nietů. Podle mě to ale nebyla dobrá volba, ve 125 ccm byl dobrý, měl nějaká pódia, a téměř na konci sezóny si musí zvykat na silnější a jinou motorku, taky to bylo vidět, závod dokončil na 27. místě. Ale nevidím dovnitř, nevím, co se stalo, tak to nemůžu kritizovat.

Šampionát stále vede Stefan Bradl, ale Marc Márquez je za ním už jen o 6 bodů.

Příště se jede v japonském Motegi 2. října a, jak už jsem psala u článku k 125 ccm, uvidíme, jak to tam nakonec bude.