GP Aragonie

19. září 2011 | 11.09 |
› 

Nicolás vyhrál. Johann byl 2. Kuba byl 13. Héctor spadl. Niklas spadl.

Tak asi takhle nějak by se dalo ve zkratce napsat, co se stalo během včerejšího závodu stopětadvacítek na okruhu v Aragonii ve Španělsku. Samozřejmě ale nezůstanu jenom u toho a napíšu tady nějaké svoje postřehy.

Musím se přiznat, že jak jsem Nicovi ještě loni dost fandila, tak letos už to není takový. Ani nevím proč, ale něčím se mi začíná protivit a začínají mi vadit ta jeho vítězství, už to není taková zábava, když odjede zbytku pole o 7 vteřin....Fakt už mám radši Johanna, který byl ale opět druhý. No tak snad to ještě letos vyjde. Sice tomu pořád věřím, ale už nějak míň...No a abych nezapomněla, tak na třetím místě skončil mladík ze Španělska Maverick Viňales, který sice celý závod jezdil jako čtvrtý, ale nakonec mu to úplně, jak se tak říká, spadlo do klína. A proč? Protože Héctor Faubel jel na třetím místě, v poslední zatáčce se snažil dostat před Johanna, jenomže nakonec místo oslav na pódiu se válel v kačírku....Achjo. Jakou já měla v sobotu radost, když si vyjel pole position a on to musí položit v poslední zatáčce před cílem. Ale já vím, i to se prostě stává.

No jo, a samozřejmě, že během závodu upadl i Fiňák Niklas Ajo a zrovna po nějaké době byl v té chvíli na bodované příčce. :(

Co se mi ale moc líbilo, byla skupina bojující o páté (v závěru o čtvrté) místo. To bylo super. Součástí té skupinky byli Efrén Vázquez, Luis Salom, Sandro Cortese, Danny Kent a Alberto Moncayo. Ti kluci si vážně nic nedarovali, stále se to míchalo, chvilku vedl ten, pak zas onen. Jak řekl komentátor Joska Kubíček, chvílemi by se mezi ty motocykly nevešel ani savý papír :). Nejlepší z té skupinky byl nakonec v cíli Luis Salom. Jenomže protože v zatáčce před tím byla kvůli Héctorovu pádu vyvěšena žlutá vlajka, tak se tam nesmělo předjíždět. No a kluci v zápalu boje o co nejlepší místo v cíli samozřejmě předjížděli, takže Luis a ještě Sandro dostali penalizaci za předjíždění pod žlutými vlajkami, takže pořadí se trošku promíchalo. Nakonec tedy tím čtvrtým v cíli byl Efrén, pátý Luis, šestý Danny Kent, sedmý Sandro a osmý Alberto Moncayo.

Náš Kuba Kornfeil, po startu ze 14. příčky, skončil jako 13., ale prý se potýkal s nějakými problémy. No ale alespoň další 3 body do sbírky, a to se počítá.

Šampionát stále vede Nicolás Terol.

Příště se jede v Japonsku, kde se mělo původně jet už 24. dubna, jenomže kvůli zemětřesení a všem těm hrůzám, které se tam udály, se to posunulo na 2. října. Přesto některé týmy, mechanici, jezdci a dokonce i šéfové vyhrožují, že tam nepojedou, protože se bojí radiace. Podle komise, která tam ale dělala průzkum, je prý vše v pořádku a nikdo z nich se nemusí bát tam jet. Tak uvidíme, jak to nakonec dopadne.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 2 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře