GP Itálie

12. září 2011 | 12.10 |

Byl to dobrý závod. Teda hlavně ten start, to bylo aspoň vzrůšo, i když na to doplatili mí oblíbení závodníci. Nechápu, co Tonio Liuzzi dělal a ode mě i od ségry si před televizní obrazovkou vysloužil několik peprných slov. Na jeho chybu doplatili Nico Rosberg, Vitaly Petrov a také Kamui Kobayashi, který narazil do někoho před sebou, který to nějak neubrzdil a Kamui musel do boxů pro nové přední křídlo. Takže Sauber mu musel změnit závodní taktiku.

Tonio za tento manévr dostal trest pěti míst dolů na startovním roštu příštího závodu, ale to je podlě mě bezpředmětný, protože on se stejně kvalifikuje na konci roštu, takže to ani nemá smysl.

No ale hned na startu se nerozjel Daniel Ricciardo a jel pak rovnou do boxů. Po několika kolech ale vyjel zpět na trať, závod dokončil, ale se 14 koly ztráty, takže ani nebyl klasifikován.

Dále také nedokončil Mark Webber, který ztratil přední křídlo a prostě to bez toho nešlo a on havaroval. Jerome d'Ambrosio také krátce po startu zajel do boxů kvůli problémům s převodovkou, kvůli problémům s převodovkou museli závod vzdát i jezdci Sauberu, Kamui a Sergio Pérez. Hrozně mě to mrzí, zejména proto, že Sergio byl v té době na skvělé sedmé pozici. A nedokončil ani Adrian Sutil, ten pro změnu měl problémy s řízením.

Souboj Schumacher - Hamilton jsem si užívala. Jelikož nefandím ani jednomu z nich, tak jsem tentokrát byla pouze nestranný pozorovatel. Aspoň to trošku okořenilo závod.

Nakonec vše ale dopadlo podle mého očekávání, Sebastian Vettel se stal vítězem, Jenson Button druhý a třetí Fernando Alonso za Ferrari, který tím potěšil italské Tifosi. Nejbrutálnější na tom je, že ještě před pár lety italští fanoušci Fernanda nesnášeli, najednou je ve Ferrari a Italové ho milují...

Musím pochválit Jaimeho za 7. místo, to je super, a taky Bruna za 9. místo, jsou to jeho první body v kariéře F1. Jen tak dál, kluci! A ještě se mi líbil výkon Lotusu, Heikki 13., Jarno 14., já vím, do cíle se podívalo pouze 16 jezdců (když počítám i Daniela), ale co na tom.

Sebastian tím samozřejmě zvýšil vedení v šampionátu., Fernando Alonso se posunul na 2. místo, 3. je Button a 4. Webber. Mezi týmy samozřejmě vede Red Bull.

Další závod se jede 25.9. v Singapuru. U nás je start normálně ve 14,00 hodin, singapurského času to je asi v 19,00 nebo ve 20,00, nevím. Je to noční závod.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře