Valtteri Bottas

10. září 2011 | 21.37 |
Valtteri se narodil 28. srpna 1989 ve finském městě Nastola. Nyní ovšem žije ve Velké Británii, v Oxfordu.

Závodnické úspěchy začal sbírat v roce 2007, kdy se zúčastnil severoevropské série Formule Renault 2.0 a skončil celkově na třetím místě. Tento rok jel také jako host 4 závody v zimní sérii britské Formule Renault 2.0 a 3 z nich dokázal vyhrát.
Pro sezónu 2008 zůstal v severoevropské Formuli Renault 2.0, akorát závodil za jiný tým a asi se to vyplatilo, protože Valtteri se stal šampiónem této série. Ovšem v roce 2008 se stal i šampiónem evrospké série Formule Renault 2.0.
V roce 2009 jezdil v evropské sérii Formule 3, kde skončil 3. Jel také závod Masters of Formula 3, který dokázal vyhrát a účastnil se i závodu v Macau, kde byl 5. Jako host jel ve čtyřech závodech britské Formule 3. A to všechno už za tým ART.
V roce 2010 pokračoval s týmem ART ve Formuli 3, kde nakonec skončil 3., jel i závod Masters of Formula 3, který opět vyhrál. V Macau jel za tým Prema Powerteam a skončil na 3. místě. V tomto roce se také stal testovacím pilotem týmu Willliams ve Formuli 1.Pro rok 2011 přestoupil do série GP3, kde závodil za tým ART. Vyhrál sprint v Německu, hlavní závod v Maďarsku, hlavní závod v Belgii a hlavní závod v Itálii. Ještě nás v této sezóně čeká italský sprint, ale už je jasné, že Valtteri je letošním šampiónem této série, která je teprve na začátku svého života, neboť Valtteri je teprve jejím druhým vítězem. Tím prvním se stal loni Mexičan Esteban Gutiérrez, který letos jezdí GP2.
Samozřejmě, že i letos je testovacím pilotem Williamsu a tým s ním počítá i příští rok.

Jeho přítelknyě se jmenuje Emilia Pikkarainen a je to finská plavkyně.

Jako jeho manažeři pracují dvojnásobný mistr světa F1 Mika Häkkinen, jeho dlouholetý manažer Didier Coton a jeden z akcionářů Williamsu Toto Wolff.

zdroj: wikipedia.org, google.cz


 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře