GP San Marina

5. září 2011 | 11.58 |
› 

V sanmarinském Misanu se jel další závod MotoGP. V první řadě stáli Casey Stoner, Jorge Lorenzo a Dani Pedrosa. Ve druhé řadě pak byli Ben Spies, Marco Simoncelli a Andrea Dovizioso. Karel Abraham startoval z 12. pozice.

Ze začátku závodu zlobil déšť, spadlo pár kapek, ale nakonec z toho nic nebylo a závod se mohl odjet na suché trati.

Po startu šel do čela Jorge Lorenzo a už to nepustil. O druhé místo poté bojovali závodníci týmu Repsol Honda, Stoner a Pedrosa a úspěšnějším byl tentokrát Pedrosa. Ze souboje o 4. místo vyšel nakonec vítězně Simoncelli, když porazil jak Doviziosa, tak i Spiese. Na 7. místě skončil Rossi, 8. byl Bautista, který tak pokračuje ve velmi dobrých výkonech pro Suzuki. Na 9. místě byl Barberá, 10. Crutchlow, 11. Aoyama, 12. Abraham, takže veze další světové body, 13. byl Edwards, který se ale potýkal s nějakými problémy, 14. de Puniet a 15. Elías. Nedokončili kvůli technické poruše Loris Capirossi a kvůli pádu Nicky Hayden.

V šampionátu vede stále Stoner, ale Lorenzo teď díky vítězství něco málo stáhl. Uvidíme, jak se to bude dál vyvíjet. V šampionátu týmů zatím vede Repsol Honda, ale Yamaha není daleko. To samé platí i u šampionátu továren, vede sice Honda, ale Yamaha je za ní kousek.

Další závod se jede za dva týdny, tedy 18.9. ve Španělsku, konkrétně v Aragonsku, na okruhu Alcaňiz.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře