GP San Marina

5. září 2011 | 11.39 |
›

Na okruhu poblíž Misana se jelo další kolo MS silničních motocyklů.

Z první řady v kubatuře 125 ccm startovali Johann Zarco, Héctor Faubel a Nicolás Terol. Ve druhé řadě stáli Sandro Cortese, Danny Kent a Miroslav Popov. Míra Popov je teprve šestnáctiletý český závodník pocházející z Dvora Králové nad Labem. Letos jezdí italské mistrovství a na závod do San Marina dostal divokou kartu a kvalifikoval se k velké radosti všech český fanoušků na skvělém šestém místě.

Závod po velké bitvě vyhrál opět Nico Terol. Až do cíle s ním bojoval Johann Zarco. Ten dokonce najížděl do cílové rovinky na prvním místě. Jenomže podle mě, to, že se ohlédl ho o první vítězství v kariéře připravilo. Nicméně já stále věřím, že to přijde ještě letos. Na třetím místě pak skončil Johannův týmový kolega Efrén Vázquez ze Španělska, který si tak dal dárek, protože jel 70. Grand Prix a navíc slavil v pátek 25. narozeniny.

Boj o 4. místo nakonec vyhrál Sandro Cortese, který porazil Faubela, Kenta, Viňalese a Gadeu, kteří s ním byli ve skupince.

Českým závodníků se vedlo velmi dobře. Jakub Kornfeil, poté, co startoval ze 17. místa, skončil na 12. místě, Míra Popov dojel 13. a bere tak první světové body ve svém životě.

Kvůli nějakému zranění z tréninku do závodu nestartoval Ital Grotzkyj a také finský závodník Niklas Ajo. Niklas upadl při závodě v Indianapolis a prý měl nějaké bolesti, takže do pátečních tréninků sice ještě nastoupil, v sobotu to už ale vzdal.