GP Německa

5. září 2011 | 10.54 |
›

Na německém Nürburgringu proběhly další závody Superbiků. Do první řady se kvalifikovali Carlos Checa, Eugene Laverty, Max Biaggi a Marco Melandri. Do té druhé pak Noriyuki Haga, Tom Sykes, Leon Haslam a Sylvain Guintoli. Jenomže Biaggi kvůli zranění ani do jednoho závodu nenastoupil, takže rošt se o jedno posunul a z osmé pozice nakonec startoval po zranění se navrátivší Jonathan Rea. Nestartoval ani Reův kolega, Ruben Xaus, který má z Brna poranění zad. Místo něj závodil pro tým Castrol Honda Makoto Tamada. A nestartoval ani Chris Vermeulen, kterému se opět obnovilo nějaké zranění.

První závod jsem neviděla, takže nevím, co se tam dělo. Jelo se na 20 kol a na suché trati. Zvítězil Carlos Checa před Marcem Melandrim a Noriyukim Hagou. Závodníci českého týmu Effenbert Liberty Racing si vedli tak napůl. Sylvain Guintoli dokončil na 6. místě, ale Jakub Smrž závod nedokončil, kvůli opotřebené zadní pneumatice zajel do boxů.

Druhý závod jsem už viděla a jsem za to moc ráda. Byl to jeden z těch dobrých závodů. Jelo se na mokru a za hustého deště, takže po čase nějaká změna. Závod byl také vypsán na 20 kol, ale po 13 kolech ho ukončili kvůli dešti.

Hned po startu šel do čela Rea, ale udělal v nájezdu do zatáčky chybu, čehož využil Noriyuki Haga, který skoro celý závod odvodil v čele. Bohužel ale přišel pád a pro Hagu tak konec nadějí na, po dlouhé době, vítězství. Neupadl ovšem pouze Haga, pád postihl i jeho krajana Tamadu, upadl i Camier a Toseland. Ten byl převezen do lékařského střediska a já doufám, že je v pořádku, protože on si letos těch zranění taky už užil až až. Spadl i Leon Haslam, ten ale motorku zvedl a dojel na 9. místě, a pád postihl i Reu jedoucího v té době na bedně, dokázal ale motocykl zvednout a ještě skončil 4. Michel Fabrizio pro jistotu zajel po pár kolech do boxů a z toho víkendu si odváží nula bodů :( .

K mé velké radosti zvítězil britský závodník Tom Sykes na Kawasaki. Je to první vítězství pro Kawasaki po pěti letech. Navíc Tom nemohl o minulém závodním víkendu kvůli zranění startovat, takže teď si to náležitě vynahradil. Já vím, že kdyby nepršelo, na vítězství by neměl, ale na kdyby se nehraje a za pár let se na to nikdo ptát nebude. Prostě vyhrál a basta. Na pódiu ho doplnili jezdci týmu Effenbert, Sylvain Guintoli byl 2., Jakub Smrž 3. Sylvainovi jsem věřila, vím, že na vodě umí zajet dobře, ale musím se přiznat, že Kubovi jsem teda moc nevěřila, o to větší radost z toho mám.

Carlos Checa byl na 8. místě. Přes to má ve vedení šampionátu už velký náskok a během příštího víkendu v Imole se už může stát mistrem světa. Tento závodní víkend je na programu od 23. do 25. září, tedy za tři týdny.