GP Německa

5. září 2011 | 10.16 |

Do sobotního závodu STK 600 na německém Nürburgringu startoval z pole position Američan Joshua Day, ale v závodě se mu moc nevedlo.

O závodě vlastním nevím nic, sledovala jsem ho jenom přes live timing. Závod, který se jel na 10 kol a za pěkného počasí, vyhrál jezdec týmu Honda Ten Kate Michael VD Mark z Holandska, na druhém místě skončil Australan Jed Metcher a třetí byl jeho týmový kolega z týmu MTM-RT Motorsports Team, Gauthier Duwelz z Belgie.

Slovenský závodník Tomáš Krajčí skončil na 16., tedy první nebodované příčce. Můj oblíbený Francouz Romain Lanusse závod kvůli pádu nedokončil, tak už nevede v šampionátu. Na čele ho vystřídal Metcher.

Nedělní dopolední závodu kategorie STK 1000 na 11 kol jsem také sledovala jenom přes live timing. Ačkoliv ráno při warm upech bylo mokro, závod už se jel na suché trati.

Zvítězil italský závodník Davide Giugliano, který také startoval z pole position. Druhý byl Francouz Sylvain Barrier a třetí byl Ital Niccoló Canepa. Slovák Tomáš Svitok byl klasifikován na 20. místě.