LGP 2011: Oberstdorf

5. září 2011 | 09.11 |

Letošní Letní GP sdruženářů byla opravdu krátká, neboť dva závody v německém Oberstdorfu byly těmi posledními.

V pátek večer se uskutečnil závod první. Skákalo se na můstku HS 137 a poté byl na programu běh na 10 km Gundersenovou metodou. Z vítězství v závodě se radovali domácí, protože, jak je v letošní LGP zvykem, na pódiu skončili tři Němci. Prvním v cíli byl Eric Frenzel, který vedl už po skokanské části, druhý skončil Johannes Rydzek a třetí byl Bjoern Kircheisen.
Miroslav Dvořák byl 11., Tomáš Slavík 26., Aleš Vodseďálek 49.
Janne Ryynänen skončil 25., Mikke Leinonen 46. a Eetu Vähäsöyrinki nedokončil.

Sobotní závod měl úplně stejný formát a také se konal večer. Vyhrál Johannes Rydzek před krajanem Bjoernem Kircheisenem a třetí skončil Jason Lamy Chappuis z Francie. Eric Frenzel byl tentokrát až 7. a tím se připravil o celkové druhé místo. Po skoku vedoucí Francouz Maxime Laheurte skončil nakonec 21. Je to velký propad, ale jelikož vím, jaký je Maxime běžec, bála jsem se, že ten propad bude horší.
Miroslav Dvořák byl 16., Aleš Vodseďálek 44. a Tomáš Slavík 50.
Z Finů mě moc potěšil Janne Ryynänen, který skončil 9., další Fini už tak slavní nebyli, protože Eetu Vähäsöyrinki byl 51. a Mikke Leinonen 54.

V celkovém pořadí zvítězil Johannes Rydzek, který získal 390 bodů, a který vyhrál LGP i loni. Druhý byl celkově Bjoern Kircheisen s 280 body a třetí Eric Frenzel, který nasbíral 269 bodů.

Kromě těchto závodů se ještě v Oberstdorfu konaly i závodů mladých závodníků, takže na fotografii můžete vidět společně s Ericem, Johannesem a Bjoernem i první tři z tohoto závodu. A těmi jsou mladý Polák Dawid Jarzabek, který vyhrál, druhý byl Rakušan Mika Schwann a třetí skončil Fin Henri Kavilo. Takže že by nový finský talent? To by bylo jedině dobře.

No a ve druhém závodě vyhrál opět mladý Polák, tentokrát před Slovincem Videm Vrhovnikem a Rakušanem Schwannem.

Souběžně se konaly i dva závody kategorie do 14 let. První závod vyhrál Clemens Leitner z Rakouska, druhý byl Jonathan Siegel z Německa a třetí byl Severi Taipale z Finska. Druhý závod vyhrál Jonathan Siegel před Taipalem a Timem Czossekem z Německa.

Světový pohár severské kombinace začíná, jako již tradičně, ve finském Kuusamu a to 25. listopadu 2011.