Sete Gibernau ve Valencii

29. říjen 2008 | 17.22 |
› 

Poté, co byl rok 2006 ve znamení odchodu Sete Gibernaua z kolotoče závodů mistrovství světa, je ten letošní naopak ve znamení jeho návratu zpět za řídítka motocyklu MotoGP.

V příští sezóně bude závodit s týmem Onde 2000 na motocyklu Ducati a už v testech ve Valencii mohl zjistit, jak je na tom v porovnání s ostatními konkurenty královské kubatury. Rozdíl mezi jeho nejlepším časem a nejrychlejším časem na kolo pondělního testu Casey Stonera byly téměř dvě sekundy.

"Všichni ostatní jezdci jsou pro mě příliš rychlí, abych jim momentálně stačil," usmíval se Gibernau, když popisoval své pocity z testu pro motogp.com. "Všichni mají značnou zkušenost v tom co dělají a já ji zatím nemám. Ještě se potřebuji naučit co udělat, abych měl tento motocykl rychlejší. Nebojím se, ale mám velký respekt pro to, co každý v tomto mistrovství odvádí."

Nejrychlejší čas na kolo Gibernau zajel za 1:34.451s a na své domácí dráze získal pro svůj tým spoustu dat a informací. Pětatřicetiletý Španěl už s Ducati letos absolvoval několik testů a jak sám připustil je svým návratem do sedla motocyklového speciálu velice nadšen.

"Byl jsem tak nadšený, že už jsem znovu zpátky. Jsou to tři roky od doby, co jsem jel naposledy ve Valencii, což je dlouhá přestávka, ale hodně jsem se na to těšil. Jsme profesionálové a postavili jsme společně velmi dobrou sestavu, ale potřebujeme se sehrát v testech, abychom viděli, jak co nejlépe spolupracovat."

Závěrem Sete Gibernau dodal: "Vložím do toho všechny mé zkušenosti a znalosti a pokusím se zvýšit naši rychlost co nejrychlejším možným způsobem."

f1sports.cz

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře