LGP 2011: Liberec

31. srpen 2011 | 19.29 |

310811galerie_siegertrio555

Dneska se konal závod Letní GP severské kombinace. Ráno se skákalo na můstku na Ještědu na HS 134 a odpoledne se pak běželo 10 km Gundersenovou metodou na tratích ve Vesci.

Skokanskou část vyhrál Maxime Laheurte před Christophem Bielerem a Mario Seidlem.

Závod nakonec vyhrál Rakušan Bieler, na druhém místě skončil jeho krajan Bernhard Gruber (po skoku 4.) a třetí byl Nor Magnus Krog (po skoku 7.). Laheurte nakonec skončil na 17. místě, což je pro něj ještě dobré. Vedoucí závodník GP Rydzek byl 4., Jason Lamy Chappuis byl 5.

Tomáš Slavík skončil 16., Miroslav Dvořák 31., Aleš Vodseďálek 36., Tomáš Portyk 55., Tomáš Matura 57., Martin Zeman 59., Lukáš Havránek nenastoupil do běžecké části a Lukáš Rypl závod nedokončil.

Mikke Leinonen byl 35., Eetu Vähäsöyrinki 40., Janne Ryynänen byl po skoku na 31. místě, běžeckou část nedokončil.

Další závod je na programu o víkendu v německém Oberstdorfu.