LGP 2011: Oberwiesenthal

30. srpen 2011 | 11.47 |

O víkendu začala Letní Grand Prix také kombiňákům.

Soutěžilo se v Německu, v Oberwiesenthalu.

V sobotu se skákalo na můstku HS 106 a poté se běželo klasicky 10 km Gundersenovou metodou. V LGP kombiňáci používají kolečkové lyže. O závodu nic nevím, takže jenom výsledky. Na pódiu skončili tři Němci, tedy tři domácí závodníci. Vyhrál Eric Frenzel, druhý byl Bjoern Kircheisen, třetí byl Johannes Rydzek.

Eric se synkem (vypadá to spíš jako bráchové, a ne jako otec a syn, ale není divu, když se malý Philip narodil, když bylo Ericovi 18 let)

Miroslav Dvořák byl 25., Tomáš Slavík 32., Aleš Vodseďálek 41., Tomáš Portyk 63.
Z Finů byl nejlepší Janne Ryynänen, který byl 13., dále byl Mikke Leinonen 35., Eetu Vähäsöyrinki 54.
Po skokanské části vedl Rakušan Christoph Bieler, nakonec skončil 6.
Můj oblíbený Francouz Jason Lamy Chappuis byl 10.

V neděli měl premiéru tzv. ,,Penalty race". Zatím tomu moc nechápu, ale možná až uvidím nějaký závod, tak to líp pochopím. Jde o to, že pokud skokan skočí míň, než kolik metrů na každém můstku určí jury, musí běžet kolo navíc. Platí to také, pokud po doskoku pokazí telemark nebo dokonce upadne. Ovšem vítěz skokanské části má výhodu, že do běžecké části startuje s 10 sekundami náskoku. Ostatní startují hromadně.

Vyhrál Johannes Rydzek z Německa, druhý skončil Jan Schmid z Norska a třetí byl Američan Bill Demong. Jason Lamy Chappuis byl 4.
Miroslav Dvořák byl 29., Tomáš Slavík 32., Aleš Vodseďálek 35., Lukáš Havránek 57.
Mikke Leinonen byl 51., Eetu Vähäsöyrinki 54.
Po skokanské části vedl Jan Schmid.

Další závod LGP je na programu už zítra a to v Liberci (to jsem zvědavá, jestli tam přijdou nějaký lidi...)