Grosjean šampiónem

30. srpen 2011 | 10.59 |

Ve Spa se jely i dva závody GP2, o tom sobotním jsem nic nevěděla. Výsledky jsem se dozvěděla až v neděli ráno, když jsem si zapla notebook. Jaké bylo mé překvapení, když jsem viděla, že vyhrál Christian Vietoris, který jel z pole position. Věděla jsem, že má pole positon, ale moc jsem mu teda nevěřila. Druhý skončil Jules Bianchi a třetí byl Romain Grosjean. Závod byl asi hodně zajímavý a děly se tam zajímavý věci a asi i penalizace, protože nedokončilo 10 jezdců. Pak koukám na další články a vidím, že Pepa Král má zrevidované pole position. Nějaký jezdec byl penalizován a Pepovi to přineslo pole positon na nedělní závod. Tak jsem nadšeně a trošku nervózně rychle hledala live timing na oficiálních stránkách. No a další článek, který jsem nemohla přehlédnout byl ten, že díky 3. místu se Romain Grosjean stal mistrem GP2 roku 2011. Romainovi to přeju, třeba mu to znovu otevře dveře do F1.

Takže nedělní dopolední sprint jsem sledovala pomocí live timingu. Pepa Král teda startoval z pole position a držel se dobře. Podle toho, co jsem na live timingu četla se tam tvořila nějaká skupina, která se předjížděla. Musel to být parádní závod. Také byla jedna fáze za safety carem. Z vítězství se nakonec radoval Luca Filippi, druhý byl Jules Bianchi a třetí Josef Král. Takže obrovská gratulace Pepovi!!!

Další závodní víkend je od 9. do 11. září na Monze a tam je také závěr letošního šampionátu GP2. Ani nechci, aby letošní ročník GP2 skončil, hrozně mě to chytlo...

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Grosjean šampiónem newblog.pise.cz 30. 08. 2011 - 11:11