GP Belgie

30. srpen 2011 | 10.47 |

Minulý víkend se také jel závod F1 a to na mém milovaném okruhu v Belgii, Spa-Francorchamps.

Minulý týden jsem stresovala, že nic z toho neuvidím, no nakonec jsem viděla. Děda je totiž docela fanoušek F1, takže on se díval, no a my ostatní jsme se dívali s ním. Je pravda, že jsem to neviděla celý, protože jsme pak museli na vlak, ale viděla jsem aspoň kousek, a i za to jsem ráda.

Z první řady startovali Sebastian Vettel a Lewis Hamilton, ve druhé byli Mark Webber a Felipe Massa. Jerome d'Ambrosio, Vitantonio Liuzzi a Daniel Ricciardo se nekvalifikovali, ale dostali výjimku od FIA, takže do závodu startovali. Michael Schumacher měl hned po začátku kvalifikace nějaké problémy, ale také dostal od FIA výjimku a startoval z posledního, tedy 24. místa. Pastor Maldonado se kvalifikoval jako 16., ale dostal penalizaci 5 míst za zavinění kolize s Hamiltonem. Neviděla jsem to, takže nemůžu soudit.
Když jsem si četla výsledky kvalifikace, tak mě velmi potěšil 6. Jaime Alguersuari a také 7. místo Bruna Senny, který ve Spa a Monze startuje místo Nicka Heidfelda. Tým Renault je výměnil, protože podle nich Nick nepředváděl výsledky, jaké od něj byly očekávány. Ještě mě potěšilo 9. místo Sergia Péreze.

Start závodu byl dobrý, jak se do čela nacpal Nico Rosberg, jsem mu to i přála, ale samozřejmě, že to bylo jenom chvilkové. Takže nakonec to asi byl jasný double pro Red Bull v pořadí Vettel, Webber. Na třetím místě skončil Button, který byl na startu 13. Čtvrtý dokončil Alonso, pátý Schumacher, šestý Rosberg, sedmý Sutil, osmý Massa, devátý Petrov a desátý Maldonado, který letos bere první bod.

Nehodu Hamiltona jsem viděla, nevypadalo to dobře, ale jasně bylo vidět, že kolizi s Kobayashim zavinil on. Chudák Kamui zase doplatil na chybu jiných. Kamui nakonec dojel 12. Hamilton samozřejmě nedokončil.

Nedokončil ani Alguersuari, a to když odpadl hned po startu po kolizi, když si urval zavěšení o Alonsa. Ten může být rád, že jeho auto bylo nepoškozeno. Nedokončil ani jeho týmový kolega Buemi, kterého zezadu trefil Pérez a zničil mu zadní křídlo. Sergio byl za to potom penalizován. Penalizován byl i Bruno Senna za způsobení té kolize po startu, kde vypadl Alguersuari. Bruno tedy dokončil jako 13. No a viděla jsem i odstoupení Ricciarda, nevím proč, jenom jsem viděla jeho auto odstavené mimo trať.

Doma jsem se pak dozvěděla všechny výsledky, i ty penalizace, a myslím, že byl penalizován i Timo Glock za způsobení nějaké kolize. No a nedokončil ani Sergio Pérez, prý měl problémy se zadní nápravou auta.

Tak jsem se snažila shrnout to, co jsem viděla, a to co jsem neviděla, ale četla. Snad je ten článek aspoň trochu přehledný.

Šampionáty vedou Vettel a Red Bull.

Další závod se jede od 9. do 11. září v italské Monze a moc se na něj těším.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: GP Belgie newblog.pise.cz 01. 09. 2011 - 13:43