GP Indianapolis

30. srpen 2011 | 10.28 |
› 

MS silničních motocyklů pokračovalo závodem na okruhu Indianapolis, jak se říká, ve Staré cihelně.

Obě tovární Yamahy zde opět startovali v červeno-bílé kombinanci na počest toho jejich padesátiletého výročí.

První řada byla následující: Casey Stoner, Ben Spies, Jorge Lorenzo. Ve druhé řadě stáli Dani Pedrosa, Andrea Dovizioso, Colin Edwards. Karel Abraham startoval ze 16. pozice.

Tento závod jsem celý viděla a byl dobrý. Nejvíc se mi líbilo, jak se Ben po té chybě prokousával dopředu. Myslím si, že kdyby tu chybu hned po startu neudělal, mohl klidně i vyhrát. Ale já vím, na kdyby se nehraje....

Po startu šel okamžitě do čela Pedrosa následovaný Stonerem a Lorenzem. Za nimi byla pěkná tlačenice. Cpal se tam Spies, Simoncelli, Edwards, Dovizioso....Ben se ťukl s Doviziosem, takže musel trošku uhnout, aby to nedopadlo zle, a propadl se až na devátou pozici za Rossiho. Dokázal se ale pomalu prokousávat vpřed, když zajížděl svoje jedno rychlé kolo za druhým.

Pár kol po startu Stoner předjel Pedrosu a už nikomu nedal šanci a suverénně vyhrál. Pedrosa skončil druhý. Ben Spies se dostal až na čtvrté místo těsně na týmového kolegu Jorge Lorenza. Já mám oba jezdce ráda a oběma jsem moc přála pódium, takže jsem nevěděla, co mám dělat, když Ben předjižděl Jorgeho. Ale bylo to docela na hraně, i mechanici v týmu se drželi za hlavu...Takže Ben byl nakonec třetí. Jorge Lorenzo čtvrtý. Na pátém místě dokončil Dovizioso a šestý dojel Álvaro Bautista, který zajistil jediné Suzuki v poli velice dobrý výsledek.

Na sedmém místě skončil Edwards, osmý de Puniet, devátý Aoyama a desáty byl Rossi. Ten měl ovšem během závodu problémy s přilnavostí předního kola a také se potýkal s problémem s převodovkou. Problém s přilnavostí předního kola ale neměl sám, měli ho i ostatní jezdci na Ducati (Hayden, Barberá, Abraham, Capirossi) kromě de Punieta, což se divím. On je vždycky ten, kdo má nějaké problémy...No, na jedenáctém místě byl Crutchlow, dvanáctý po chybě Simoncelli, třináctý Elías a čtrnáctý Hayden, který byl ale o kolo (nebo dvě) zpět, protože kvůli již zmiňovaným problémům zajel do boxu pár kol před cílem a závod pak dokončil na náhradním motocyklu.

Capirossi a Abraham nedokončili kvůli témže problému s přilnavostí, jak už jsem se zmínila. Oba zajeli do boxů. Capirossi zkusil znovu vyjet, ale po pár kolech už to vzdal úplně. No a nedokončil také Héctor Barberá, kterého bych nejradši zabila. V poslední zatáčce před cílem posledního kola předjižděl Aoyamu, jenomže kvůli té špatně přilnavosti, kterou měl mu to podklouzlo. Tým na boxové zídce všechno viděl a místo oslav umístění v TOP 10 mohli jít rovnou zbírat rozbitý motocykl....

Šampionát vede Stoner před Lorenzem už o 44 bodů. Není to moc, ale už to není ani málo....

Příště se jede VC San Marina, na okruhu v Misanu, a to už tento týden.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře