GP Indianapolis

30. srpen 2011 | 10.08 |
›

Do závodu na okruhu Indianapolis Motor Speedway startoval z pole position Marc Márquez před Simonem Corsim, které v kvalifikaci dělila pouhá tisícina sekundy!

Z tohoto závodu jsem pouze viděla poslední kolo a půl na německé stanici, protože naši dávali radši golf....A navíc jsem akorát dorazila domů.

Zvítězil Marc Márquez, druhý byl Pol Espargaró a třetí Esteve Rabat, takže pódium bylo čistě španělské. Vedoucí jezdec šampionátu Stefan Bradl startoval až z 22. pozice a dokončil jako 6. Ovšem Márquez jeho náskok v MS stahuje a já si myslím, že Bradl to nedá a mistrem se stane Márquez. Ale ještě nás čeká celkem dost závodů.

Simone Corsi, který startoval z druhé řady, a o kterém jsem si myslela, že je ve předu trošku potrápí, byl až 14. Nevím, co se v závodě dělo.

Nestartoval Kenan Sofuoglu, protože si v tréninku zlomil nohu :( . Nestartoval ani zraněný Axel Pons, místo něj jel v týmu Alex Baldolini, který byl vyhozen z týmu Forward Racing a nahrazen Raffaele de Rosou. A nestartoval ani Santiago Hernandéz, také měl náhradníka, ale nevím jakého. Vím, že na divokou kartu jeli Američané JD Beach a Jacob Gagne a také Kolumbijec Martin Cardenas. Takže jeden z nich byl náhradník za Hernandéze. A nejsem si jistá, jestli všichni tři jeli v Moto2 nebo jestli jeden z nich náhodou nejel 125 ccm..

Další závod se jede už tento týden v Misanu.