GP Itálie

2. duben 2012 | 13.39 |
›

Mistrovství světa Superbiků pokračovalo závody na italském okruhu Imola.

Z první řady startovali Tom Sykes, Sylvain Guintoli, Carlos Checa a Leon Haslam. Do druhé řady se postavili Max Biaggi, Marco Melandri, Jonathan Rea a Joan Lascorz. Jakub Smrž startoval z 10. místa.

Oba závody se jely na suché trati a na 21 kol.

Užuž to vypadalo, že Tom Sykes konečně vyhraje. Zase ne. Suverénně ho převálcoval Carlos Checa. Tom se za ním nějakou dobu držel, a nakonec si myslím, že může být rád za druhé místo. Třetí skončil Leon Haslam, který v cíli porazil Maxe Biaggiho. Takhle nějak by mohl vypadat popis a nikdo by nevěděl, o kterém závodě mluvím. Oba dva totiž dopadli úplně stejně, alespoň co se první čtveřice v cíli týče. Ale samozřejmě začnu prvním závodem. Jakub Smrž závod dokončil na 11. místě a byl tak nejlepší ze čtveřice jezdců česko-italského týmu Effenbert Liberty. Maxime Berger byl 12., Brett McCormick 16. a Sylvain Guintoli závod nedokončil. V cílové šikaně se prostě odporoučel k zemi, škoda. Vrátím se ještě k McCormickovi. Tento jezdec měl sice původně jezdit v týmu Effenbert, ale ve třídě superstock 1000. No nakonec bude jezdit jako čtvrtý jezdec Effenbertu v nejvyšší kategorii. S ním měl v superstocích jezdit ještě Federico Sandi, ale nakonec jezdí v juniorském týmu Althea, takže nevím, co se stalo, proč Effenbert nemá stockový tým, ale jenom tým v SBK. To znamená, že tento tým má nejvíce jezdců v poli. Jakub by na tom možná byl líp, jenže se právě musel vyhýbat havarovanému Sylvainovi, takže se propadl. Ale nakonec se ještě probojoval na to 11. místo. Jenomže jak Sylvainova motorka zůstala ležet na trati, za Sylvainem bylo poměrně početně pole, tak bylo velmi těžké se mu vyhnout. Chaz Davies bohužel najel přímo do jeho Ducati, takže závod skončil i pro něj. Naštěstí jsou oba v pořádku.

Jak už jsem napsala, druhý závod dopadl stejně jako ten první. Ten druhý jsem neviděla, takže je těžké něco komentovat. Zopakuju teda, že vyhrál Carlos Checa před Tomem Sykesem a Leonem Haslamem. Jakub Smrž byl 7., Sylvain Guintoli 11., Maxime Berger 12. a Brett McCormick byl opět 16. To je škoda, dvakrát za sebou těsně za body.

Co jsem četla, tak měl Kuba štěstí, že ho netrefila letící motorka havarovaného Niccoló Canepy. Tak nevím.

Ještě rychle něco k mým pocitům. Vypadá to, že tam, kde Carlos Checa loni skončil, letos plynně navázal. Jako já ho ráda vidím na tom prvním místě, ale doufám, že nebude pokaždé, to by byla moc velká nuda. Moc si přeju, aby Tom konečně tu Kawasaki dovezl do cíle na prvním místě. Já vím, že se to loni už stalo na Nürburgringu, jenže to byl závod v lijáku. Já bych moc ráda viděla, aby vyhrál na suchu a prostě v ''normálním'' závodě. Jinak je mi líto Johna Hopkinse, zatím nic moc. Ono ještě pořád není v pohodě to jeho zranění ruky, tak třeba to bude závod od závodu lepší a lepší. A taky nevím, co se děje s Hiroshi Aoyamou. Hvězda MotoGP a tady se s tím zatím nijak nemůže vyrovnat nebo co. Fakt jsem nečekala, že bude jezdit na chvostu pole. Jako můj odhad tak byl, že bude bojovat kolem toho 5. až 10. místa, ale že bude rád, když dojede 18., to jsem si fakt nemyslela...

Do čela šampionátu už se dostal Carlos Checa. Příště se jede v nizozemském Assenu a to 22. dubna.