GP České republiky

14. srpen 2011 | 19.43 |
›

Byl to pěkný závod, ale opět se ukazuje, že závody nižších tříd (a nemyslím jen MotoGP) jsou prostě lepší a zajímavější.

Z první řady do závodu odstartovali Dani Pedrosa (SPA), Jorge Lorenzo (SPA) a Casey Stoner (AUS). V té druhé pak stáli Ben Spies (USA), Marco Simoncelli (ITA) a Valentino Rossi (ITA). Karel Abraham, také vinou pádu v kvalifikaci, startoval ze 17. místa, tedy poslední.

Na divokou kartu měl startovat v týmu Rizla Suzuki i Američan John Hopkins, jenomže během jednoho z tréniků upadl a zlomil si prsty na pravé ruce, takže do kvalifikace ani do závodu už zasáhnout nemohl. Škoda...

Nejlepší start předvedl Pedrosa (jak jinak), ale za okamžik šel před něj Lorenzo a dobře se drželi i Stoner, Dovizioso a Spies. Tedy všechny tři tovární hondy a obě dvě tovární yamahy. Pak se to ale rozkouskovalo. Vedl Pedrosa před Stonerem a Lorenzem, kousek za nimi Dovizioso. Spies už odpadal a za ním se tlačili Simoncelli s Rossim. Jenomže Dani Pedrosa z prvního místa upadl. Do čela se dostal Stoner, který už pak nikomu nedal šanci a suverénně si dojel pro vítězství. Druhý skončil Andrea Dovizioso a třetí byl Marco Simoncelli. Já toho chlapa fakt nemám ráda, a on musí mít první pódimu v MotoGP zrovna tady v Brně.

Na Lorenza pak zbylo místo 4., Spies byl 5., Rossi 6., Hayden 7., Edwards 8., Aoyama 9., Barberá 10. Dále se umistíli 11. Elías, 12. de Puniet a 13. Capirossi. Karel Abraham nejprve upadl, pak pokračoval, ale nakonec to kvůli technické poruše musel vzdát a zajel do boxů. Pád měli i Álvaro Bautista, Cal Crutchlow no a už zmiňovaný Pedrosa.

Šampionát vede Stoner, který navýšil vedení nad Lorenzem a nyní je mezi nimi 32 bodů. Jako není to moc, stále má Jorge šanci, ale příště by mohl Stonera porazit...

Další závod se jede za dva týdny v americkém Indianapolis.