GP České republiky

14. srpen 2011 | 19.31 |
›

Závod Moto2 mě ani nenadchl, ani nezklamal. Soubojů na trati sice bylo požehnaně, ale co se týče výsledků mých oblíbených jezdců, už tu byly lepší závody.

Z první řady startovali do závodu Marc Márquez (SPA), Stefan Bradl (GER), Alex de Angelis (RSM). Já osobně jsem tipovala, že vyhraje Bradl a bude to druhé vítězství dneska pro Němce, ale zmýlila jsem se.

Na čele se po nějaké době utvořila skupina ve složení Thomas Lüthi, Alex de Angelis, Stefan Bradl, Marc Márquez a Andrea Iannone. No a samozřejmě, že to vyhrál ten, kterému jsem to přála nejmíň, tedy Ital Andrea Iannone. Na druhém místě skončil Márquez, třetí byl Bradl. Alex de Angelis, který jel už svou 190. Grand Prix, byl zase čtvrtý. Yuki Takahashi, který dnes slavil svou 100. GP dokončil na 12. místě.

Můj oblíbený závodník Randy Krummenacher, o kterém jsem si myslela, že může útočit na pěkný výsledek, protože startoval z 10. pozice, spadl hned v prvním kole. No a Jules Cluzel, který pěkně odstartoval, samozřejmě také spadl a odstoupil i jeho týmový kolega Alex Baldolini, takže u týmu Forward Racing asi moc veselo nebylo...

Čeští závodníci se bohužel v tomto závodě neobjevili, ani i když to byl závod v ČR. Lukáš Pešek sice dostal divokou kartu, ale tým se nakonec rozhodl zde nestartovat. Myslím, že je to škoda, ale je to jejich věc a jejich rozhodnutí.

Šampionát stále celkem suverénně vede Bradl.

Příští závod se jede za dva týdny v americkém Indianapolis.