GP České republiky

14. srpen 2011 | 19.22 |
› 

Pokud nepočítám závody Rookies cupu, tak tohle byl rozhodně nejlepší závod dneška ;)

První řada startovního roštu vypadala následově: 1. Nicolás Terol (SPA), 2. Johann Zarco (FRA), 3. Sandro Cortese (GER).

No a ti tři také byli největšími favority. A to se během závodu potvrdilo. Po startu se utvořila skupinka, která se postupem času rodělila na dvě menší. V té první byli právě Terol, Zarco a Cortese. No a v té druhé Moncayo, Faubel, Gadea, Vázquez, Viňales a Oliveira. Snad jsem na nikoho z té skupinky nezapoměla.
Nicolás Terol měl ovšem technický problém a musel odstoupit. To mě překvapilo, protože zrovna u něj se problémy v technice moc neobjevují, no ale stalo se. Ale na jednu stranu jsem docela ráda. Ne proto, že bych Nicovi nefandila, to ne, ale aspoň bylo jasný, že vyhraje někdo jiný a ne on.
Zarco s Cortesem si nic nedarovali, hlavně v posledních dvou kolech. Ovšem bylo jasné, že ať už to dopadne jakkoli, pro oba by to bylo první vítězství v kariéře.
Také zhoustl boj v té druhé skupince, protože jezdci si uvědomovali že nebojují o čtvrté místo, ale kvůli odstoupení Terola bojují o třetí místo, tedy o umístění na stupních vítězů a tam chce každý. Bohužel z něj kvůli pádu vypadl Efrén Vázquez.
Vítězem se stal k mé obrovské radost Sandro Cortese. Johann Zarco byl tedy opět druhý, ale já vím, že to ještě letos vyjde a on si na ten nejvyšší stupínek vystoupá. No a třetí byl nakonec překvapivě Alberto Moncayo ze Španělska. Jeho tým skákal v boxech radostí. Možná, že trochu využil toho, že na vjezdu do cílové rovinky ze skupiny vypadl Miguel Oliveira, protože spadl. A pak se Moncayovi podařilo na cílové rovince porazit i Faubela.

Skvělý závod předvedl český závodník Jakub Kornfeil, který se celý víkend potýkal s problémy a startoval až z 20. místa. Dnešní závod ale dokončil na velmi dobrém 7. místě, čímž vyrovnal své letošní nejlepší umístění z Jerezu.

Měli jsme ale ještě několik jezdců na divokou kartu. Miroslav Popov dokončil na skvělém 17. místě, Ladislav Chmelík byl 25. a bohužel Jakub Jantulík se do závodu nekvalifikoval.

Můj oblíbený Fin Niklas Ajo nedokončil, když spadl hned v prvním kole.

Do závodu bohužel nenastoupil Španěl Luis Salom, který si v ranním warm upu zlomil pravou ruku a ředitelství závod mu start nepovolilo. A také nestartoval mladý Němec Jonas Folger, který sice přijel na okruh, ale ve čtvrtek zkolaboval a lékaři zjistili, že se mu vrátila nemoc, se kterou zápasil už v zimě, tedy infekční mononukleóza. Tato nemoc často postihuje sportovce, protože zatěžují tělo tréninky atd..

Šampionát stále vede Nico Terol, ale už pouze o 12 bodů před Johannem Zarcem.

Příští závod se koná za dva týdny na americkém okruhu Indianapolis.

 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře