GP České republiky: Rookies cup

14. srpen 2011 | 19.01 |
› 

Většinou tu o závodech Red Bull Rookies cupu nepíšu, ale když se jedná o Velkou cenu České republiky, tak si to, myslím, článek zaslouží. Taky kvůli krásným výsledkům českého mladíka.

Závody Red Bull Rookies cup jsou závody mladých talentů, které doprovázejí závody MotoGP na evropských tratích. No a dva závody se jely i na Masarykově okruhu v Brně. Na místě jsem sice nebyla, ale oba dva závody jsem viděla živě v televizi a oba stály opravdu za to. Musím říct, že ty závody se mi líbí čím dál tím víc. Já nejsem, coby divák Rookies cupu, žádný nováček, tyto závody sleduju už od dob, kdy tam ještě jezdil např. Johann Zarco a myslím, že i Lukáš Šembera, což mohlo být tak někdy v roce 2007, možná dokonce 2006, fakt si to přesně nepamatuju. No ale už k věci.

Český závodník Tomáš Vavrouš, který pochází z Pardubic, předváděl skvělé výsledky už v trénincích. No a v kvalifikaci obsadil druhé místo, když od pole position ho dělily pouhé 4 tisíciny sekundy (neboli 0,004)!!!

Včerejší první závod začal na suchu, jenomže začalo pršet (teda spíš to byl liják) a závod byl zastaven. Asi po půl hodině déšt ustal, a tak se jezdci vydali na mokrých pneumatikách na 5 kol. Ze všeho nejvíc vytěžil čtrnáctiletý Američan Joe Roberts. Český závodník Vavrouš dokončil na úžasném třetím místě, které tak tak vybojoval na cílové rovince oproti tomu čtvrtému jezdci. A na stupních vítězů tu českou vlajku z rukou nedal a nedal :). Ale bylo to super. A to jsem ještě netušila, co náš čeká ve druhém závodě.

Druhý závod se jel dneska a byla to parádní mela. Kluci se tam míchali jako přesýpací hodiny. Jednou vedl ten a v další zatáčce už byl třeba osmý. Byl to opravdu moc dobrý závod, tihle mladí hoši si nedarujou ani milimetr :). Nakonec se z vítězství radoval Francouz Alan Techer, kterému to tak trochu spadlo do klína, protože vedl Arthur Sissis z Austrálie, jenomže v posledním kole upadl. No a na skvělém druhém místě skončil Tomáš!! Je to jeho nejlepší umístění v tomto šampionátu. Moc mu to přeju. Jsou to jeho nejlepší výsledky a zrovna na domácím okruhu, musí to pro něj být parádní pocit.

V poli je taky jeden Fin. Jmenuje se Joakim Niemi. Kolikátý dojel včera si už nepamatuju, nechce se mi to hledat, ale určitě pár bodíků získal. No a v dnešním závodě byl 15., to znamená, že bere 1 bod.

Škoda, že Rookies cup už končí,moc jsem si to oblíbila. Další závod se jede v Misanu na začátku září, měl by se tam ale jet pouze jeden závod. A to byl měl být taky poslední závod letoška.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře