LGP 2011: Einsiedeln

14. srpen 2011 | 17.50 |

Podium_img_2076 (2)


Tak jsem konečně viděla alespoň kousek závodu letošní LGP, jenomže jsem zrovna viděla takový blbý závod. Ne že by výsledky byly špatný, to ne. Ale byla to zas jednou větrná loterie. Tento závod nebyl moc regulérní. První kolo se skákalo zhruba hodinu a třičtvrtě, což, za normálních podmínek, měl být úplný konec závodu, a ne jenom prvního kola. Čekalo se, že druhé kolo bude zrušeno, ale ono ejhle, nestalo se tak. Jenomže na začátku druhého kola pořád foukal silný vítr a tak se čekalo...Nakonec se to stejně zrušilo a platí výsledky po prvním kole.

Tím pádem máme letos poprvé jiného vítěze než je Thomas Morgenstern. Vyhrál Kamil Stoch z Polska před Morgensternem a třetí byl Rune Velta z Norska, což je pro mě velmi příjemné překvapení.

Ondřej Vaculík skončil 10., dokázal se vyrovnat s velmi těžkými podmínkami, má za to ode mě plus. Jan Matura a Borek Sedlák skončili na děleném 21. místě, Martin Cikl byl 30., Jakub Janda byl 39. Dobrá zpráva je, že všichni Češi postoupili ze včerejší kvalifikace do dnešního závodu.

Fini zas po dlouhé době bodovali, sice jenom 28. Anssi Koivuranta, ale i to mi udělalo radost. Jarkko Määttä skončil 32., Kalle Keituri 37., Olli Muotka 44., Kai Kovaljeff nepostoupil z kvalifikace.

V celkovém pořadí LGP vede Thomas Morgenstern už skoro o 200 bodů před Kamilem Stochem.

Další závody se skáčou v japonské Hakubě od 25. do 27. srpna.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře