LGP 2011: Hinterzarten

8. srpen 2011 | 11.14 |

Skokanská letní grand prix pokračovala o víkendu závody v německém Hinterzartenu.

V sobotu se konal závod týmů, který vyhráli Rakušané ve složení Andreas Kofler, Michael Hayboeck, Manuel Fettner a Thomas Morgenstern. Zdatně se jich ovšem drželi Poláci ve složení Maciej Kot, Piotr Zyla, Dawid Kubacki a Kamil Stoch. Ti dokonce vedli po prvním kole, ale nakonec skončili druzí. No a na třetím místě skončil norský tým, za který skákali Rune Velta, Kenneth Gangnes, Johan Remen Evensen a Tom Hilde.
Češi ve složení Jakub Janda, Jan Matura, Roman Koudelka a Lukáš Hlava byli na pěkném 5. místě. Fini se závodu neúčastnili.

Tm__4949 - kopie

Nedělní závod jednotlivců ovládl opět Thomas Morgenstern z Rakouska, který je letos v létě zatím neporažený. Na druhém místě skončil Polák Kamil Stoch a třetí byl domácí, tedy německý skokan Richard Freitag.
Z českých skokanů se nejlépe vedlo Romanu Koudelkovi, který skončil na pěkném 6. místě. Bodovali i další Češi, když Jakub Janda a Lukáš Hlava skončili na společném 11. místě, Jan Matura, ani Borek Sedlák nebodovali, když skončili na 41. a 43. místě.
Z Finů byl jediným zástupcem v Hize Kalle Keituri, který ovšem neprošel do druhého kola, skončil na 38. místě.

Další závod LGP je už tento týden ve francouzském Courchevelu, ve čtvrtek se skáče kvalifikace, v pátek pak závod.