GP Španělska

1. květen 2012 | 16.35 |
› 

Ve španělském Jerezu pokračoval seriál MS silničních motocyklů. V kategorii Moto3 si pole position vyjel nováček této třídy a domácí závodník Alex Rins, vedle kterého se postavili Sandro Cortese z Německa a Miguel Oliveira z Portugalska. Českého fanouška velmi potěšil výkon Jakuba Kornfeila, který se postavil do druhé řady, startoval totiž z pátého místa. Nizozemský závodník Jasper Iwema startující za český tým FGR si v kvalifikaci vyjel 29. pozici.

Závod byl vyhlášen jako suchý, nicméně po ranním dešti byla trať na některých místech mokrá, a občas to dalo závodníkům zabrat, jak se tak říká. Čísla mluví samy za sebe. Z 34 jezdců, kteří se postavili na start, jich do cíle dorazilo 17 a pouze 10 jich dokončilo ve stejném kole jako vítěz. Z vítězství se radoval mladý italský talent Romano Fenati. Na druhém místě dojel domácí Luis Salom a pódium doplnil Sandro Cortese.
Závod to byl ale neuvěřitelný, tolik předjížděcích manévrů, výletů mimo trať, pádů, pořád bylo na co koukat, a to jsem se bála, že letošní sezóna nejnižší kubatury bude nudná. Mýlila jsem se. Nejkrásnější bylo, když se Kuba Kornfeil dostal po startu na první místo a bojoval tam s Oliveirou. Bohužel, ani jeden to nedokončil. Ale nevadí, Kuba bude mít určitě příležitostí ještě dost, ono to letos na bednu určitě vyjde. Já jsem o tom přesvědčená.
Ještě doplním výsledek Jaspera Iwemy. Měl to rozjeté docela dobře, a protože spousta jezdců před ním spadla, držel se na bodech. Jenže spadl i on. Nakonec dokončil jako poslední, tedy 17., s kolem ztráty. Škoda.
A ještě poznámka k finskému závodníkovi Niklasi Ajovi. Niklas bohužel také upadl. Jenže se chtěl na trať vrátit, protože on i motorka byli v pořádku. Jenže traťový komisař mu to neumožnil. Niklas byl rozčílený a do komisaře strčil. Za tohle dostal Niklas zákaz startu v příštím závodě bez možnosti odvolání se. Incident jsem neviděla, televizní kamery se mu nevěnovaly, pouze jsem to četla v prohlášení. Sám Niklas to příznává, ale zároveň říká, že to bylo poměrně přísné rozhodnutí. Taky si to myslím. Takže příští závod mám o jedno oblíbeného závodníka míň.

V pořadí MS vede mladý Romano Fenati. Další závod se jede už tento víkend v portugalském Estorilu.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře