GP Maďarska

1. srpen 2011 | 11.38 |

Na maďarském okruhu Hungaroring u Budapeště se jel další závod Formule 1.

Z první řady startovali Sebastian Vettel a Lewis Hamilton. Závod byl vyhlášen jako mokrý, neboť bylo po dešti a trať byla vlhká, takže jezdci měli nazuty pneumatiky do přechodných podmínek. Velmi dobře odstartoval Vettel, ale i oba McLareny, tedy Hamilton a Button. Dobrý start se povedl i Mercedesům Rosbergovi, který jel svou 100. Grand prix, a Schumacherovi.

Nebyla nouze o předjížděcí manévry, výjezdy mimo trať z důvodu mokré trati, někteří jezdci zaznamenali i hodiny. Viděli jsme i penalizace. Když trať oschla, jezdci začali měnit pneumatiky za suché, jenže pak zas začalo pršet a někteří zvolili opět pneumatiky do přechodných podmínek, což se ovšem ukázalo jako ne příliš dobrý nápad, takže opět museli přezouvat za pneumatiky do sucha.
Zvítězil Jenson Button, který jel svou 200. Velkou cenu. Druhý byl nakonec Sebastian Vettel, který se svým výkonem nebyl spokojený a třetí skončil Fernando Alonso.
Závod nedokončil ani jeden Lotus, tedy ani Kovalainen, ani Trulli. Nedokončil ani Schumacher, kvůli závadě na převodovce, ani Heidfeld, který začal hořet. Tým Renault ale stále nevydal žádné vyhlášení, proč k tomu došlo. Hlavní je, že Nick je v pořádku. Ovšem jeden z hasičů, který hasil hořící monopost, byl prý zraněn na noze, když ho po menším výbuchu zasáhl kousek z vozu.

Šampionát jezdců vede stále Vettel, v týmech to je Red Bull.

Příští závod se jede po letní přestávce 28.8.2011 na mém oblíbeném okruhu Spa-Francorchamps v Belgii.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře