LGP 2011: Zakopane

26. červenec 2011 | 14.27 |

Gregor Schlierenzauer, Thomas Morgenstern und Kamil Stoch

Polské turné bylo zakončeno dvěma závody v Zakopaném.

V pátek se skákal závod družstev. Ve startovní listině jich bylo zapsáno 10, přičemž do druhého kola jich postupovalo (jako vždy) 8.
Z vítězství se radoval tým Rakušanů ve složení Wolfgang Loitzl, Martin Koch, Gregor Schlierenzauer a Thomas Morgenstern, na druhém místě skončili Němci - Martin Schmitt, Stephan Hocke, Richard Freitag, Severin Freund a třetí byli Rusové - Denis Kornilov, Dmitry Ipatov, Ilja Rosliakov, Pavel Karelin. Česká čtveřice Jakub Janda, Martin Cikl, Ondřej Vaculík a Lukáš Hlava skončila na čtvrtém místě. Finové Jarkko Määttä, Anssi Koivuranta, Olli Muotka a Kalle Keituri byli devátí, tedy předposlední a tedy nepostoupili do druhého kola.

V sobotu byl na programu závod individuální. Vyhrál ho opět Thomas Morgenstern před Gregorem Schlierenzauerem a Kamilem Stochem. Tedy pódim stejné jako ve Szczyrku. Nejlepším z Čechů byl 11. Jakub Janda, dále byli 13. Hlava, 33. Cikl, 34. Sedlák a 37. Vaculík. "Moji" Finové se opět předvedli: ani jeden nepostoupil do druhého kola, nejlepším byl 36. Kalle Keituri, dalšími Finy ve výsledkové listině byli 37. Koivuranta, 45. Määttä a 48. Muotka.

Celkovým vítězem Polského turné byl samozřejmě Morgenstern, když vyhrál všechny závody.

Na skokany ale čekají další závody Letní Grand Prix. Příští je za týden v německém Hinterzartenu.