GP Velké Británie

1. srpen 2011 | 11.27 |
›

O víkendu se konal závod WSBK na okruhu Silverstone ve Velké Británii. Nejprve si shrneme pár změn ve startovním poli. Měli jsme dva jezdce na divokou kartu, a sice John Hopkins a Jon Kirkham. Stále kvůli zranění nemohl jet Jonathan Rea, takže ho opět nahradil Alex Lowes. A nemohl kvůli zranění z Brna startovat ani Reův kolega Ruben Xaus. Původně ho měl nahradit Karl Muggeridge, jenže ten se taky zranil, takže nakonec jel Fabrizio Lai. V týmu Kawasaki opět nestartoval Chris Vermeulen a bohužel nestartoval ani Tom Sykes, který se zranil během kvalifikace. Naopak návrat ( a snad už bez problémů) zaznamenal James Toseland.

Rošt do těchto dvou závodů vypadal následovně. První řada: John Hopkins, Eugene Laverty, Leon Camier a Carlos Checa. Druhá řada: Sylvain Guintoli, Marco Melandri, Michel Fabrizio a Noriyuki Haga.

Žádná změna ve výsledcích se ovšem nekonala. Zvítězil Carlos Checa, což znamenalo 300. vítězství pro továrnu Ducati. Na druhém místě skončil Eugene Laverty a třetí byl Marco Melandri. Poleman a jezdec na divokou kartu John Hopkins byl 5. Čech Jakub Smrž závod pro technickou poruchu nedokončil, jeho týmový kolega Francouz Sylvain Guintoli byl 6.

Druhý závod, jako by snad byl okopírovaný. Vyhrál totiž opět Carlos Checa před Lavertym a Melandrim. Pro Checu to už bylo jeho 10. vítězství v sezóně. 'Divočák' Hopkins byl 7., musím ho pochválit, vedl si opravdu dobře, jsem zvědavá na jeho výkony v Brně, kde pojede v MotoGP na divokou kartu v týmu Suzuki. Sylvain Guintoli skončil opět 6., Jakub Smrž byl 11.

Šampionát vede již se značným náskokem Carlos Checa.

Příští závod se jede po přestávce až 4.9.2011 na německém Nürburgringu.