LGP 2011: Szczyrk

20. červenec 2011 | 21.51 |

Dnes byl na programu další závod LGP a také Polského turné.
Pod_lgp (2)

Z vítězství se radoval, stejně jako ve Wisle, Rakušan Thomas Morgenstern před krajanem Gregorem Schlierenzauerem. Třetí skončil Polák Kamil Stoch, který určitě rozveselil domácí fanoušky.
Z českých skokanů byl nejlepší, stejně jako při minulém závodě, Lukáš Hlava, který skončil 19. Další Češi, kteří bodovali byli 22. Martin Cikl a 24. Ondřej Vaculík. Borek Sedlák ani Jakub Janda nebodovali, když skončili na 33. a 40. místě.
Finové taky nic moc. Jarkko Määttä je jediným, kdo dokázal bodovat. Skončil 26. Dalšími Finy byli Anssi Koivuranta 31. (tedy první pod čarou), 35. Kalle Keituri, 44. Olli Muotka, 49. Juha-Matti Ruuskanen (tedy poslední) a Sami Niemi ani nenastoupil do závodu. To je docela bída. Nevím, co se stalo Samimu, že nestartoval, nevím, co se dělo během závodu, jaké panovaly podmínky, počasí a tak, takže je to těžké soudit. Ale na jednu stranu jsem ráda, že se daří (docela) Jarkkovi, protože je to ročník 1994, a je fajn vidět nové talenty, ale na druhé straně si říkám, kde jsou ti tahouni týmu. No ale uklidňuje mě, že je to "jenom" letní grand prix. Tak už vím, co se stalo Samimu a docela mě to děsí. Právě jsem se dočetla, že byl převezen do nemocnice kvůli poruše řeči a rovnováhy. Teda tak jsem to z toho anglického článku pochopila. Měl by být na cestě domů do Finska a co nejdříve se podrobí dalšímu vyšetření. Doufám, že všechno bude v pořádku.

Včera měly ve Szczyrku závod letního kontinentálního poháru i ženy. Vyhrála má oblíbená Coline Mattel z Francie, druhá skončila Japonka Sara Takanashi a třetí byla Slovinka Maja Vtic. Z Češek se nejvíc dařilo Míše Doleželové, která skončila 18. Vlaďka Pustková byla 21., Lucie Míková 27. a Míša Rajnochová 30.

Příští závod je už od zítřka v Zakopaném, kde vyvrcholí Polské turné. Zítra je kvalifikace, v pátek závod týmů a v sobotu závod jednotlivců. I ženy zde mají závod, a to v pátek.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře