Změny na startovním roštu na sezonu 2011

25. srpen 2010 | 17.35 |
› 

Rozhodla jsem se sepsat si, jak to momentálně vypadá s přestupy na příští sezonu v kategorii MotoGP, kdo kam odchází či přichází, kdo zůstává. A vezmeme to po týmech.

Honda. Honda má na roštu letos šest motorek a tento počet by měl zůstat i za rok. V továrním týmu budou jezdit Dani Pedrosa (zůstává) a Casey Stoner (přichází od Ducati). V satelitním týmu LCR by měl zůstat Randy de Puniet, v týmu Interwetten Hiro Ayoama. Otázkou je, jak to bude s týmem Gresini a co bude s Andreou Doviziosem. U Gresiniho by měl zůstat Marco Simoncelli, ale kdo bude jeho parťákem vážně nevím. Spekuluje se i o Toni Eliasovi, který jezdí v Moto2 a prý má smlouvu, že pokud vyhraje v této kategorii titul (jezdí pro Gresiniho), tak se posune o třídu výš u stejného zaměstnavatele. A co se týče Doviziosa, tak ani on sám neví, co bude dál. Byla tu možnost jet třetí tovární motocykl Honda, ovšem otázkou je, jestli by to tým finančně zvládl.

Yamaha. Takže hlavní věcí je, že Rossi odchází a na jeho místo přichází ze satelitního týmu Ben Spies. Ten bude kolegou Jorge Lorenza, který v týmu zůstává. V satelitním týmu by měl jezdit Cal Crutchlow, který letos jezdí superbiky. Jeho týmovým kolegou možná bude Colin Edwards, který zde jezdí letos. Ale je také možnost, že Colin odejde do SBK, a Yamaha bude hledat jiného. A prý jisté možnosti mají. Šéf se vyjádřil v tom smyslu, že by chtěl někoho z Moto2 a někoho mladého.

Ducati. U továrního týmu pojede dvojice Nicky Hayden a Valentino Rossi (přichází od Yamahy). V satelitním týmu se ale čeká zemětřesení. Mika Kallio určitě odchází (končí mu smlouva, na druhou stranu Dorna má zájem aby zůstal, protože je to Fin, a oni potřebují, aby se závody rozvíjely do všech možných zemí, tedy i na sever Evropy). Místo Miky má přijít z týmu Suzuki Loris Capirossi. No a Aleix Espargaro pravděpodobně zůstane, i když četla jsem, že je tu možnost, že i on místo přepustí někomu jinému. Komu, to netuším. No a v týmu Paginas Amarillas vedeném Asparem zůstane Hector Barbera.

Suzuki. Ještě pár slov o posledním týmu v MotoGP. Jak už bylo řečeno Loris Capirossi odchází. Na jeho místo se uvažuje o Toni Eliasovi (i když ten má pravděpodobně smlouvu u Gresiniho, už jsem se o tom zmínila) nebo Randy de Puniet (tomu ale spolupráce s L. Cecchinelem v LCR svědčí, tak ať zůstane tam). Takže nevím, kdo by tam mohl jít. Nebylo by špatné, kdyby přišel třeba Sylvain Guintoli. V MotoGP už kdysi jezdil, letos jezdí SBK na Suzuki, v Brně právě testoval Suzuki MotoGP. Ale to je jen můj názor. Alvaro Bautista u týmu zůstává i příští rok.

Tak to je zatím všechno. Doufám, že jsem na nikoho a nic nezapomněla. Jinak chci dodat, že čtyři týmy je sakra málo, i když třeba Honda provozuje motorek šest, přála bych si, aby se vrátila Kawasaki, a taky se povídá o tom, že by v roce 2012 mohla vstoupit Aprilia. Ale to jsou pouze spekulace.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře