GP České republiky

16. červenec 2011 | 21.29 |
› 

Když štěstěna nepřála, abych byla přímo na místě, tak alespoň pořádně přála mým oblíbeným závodníkům. Nejvíc mě štve, že jsem závod Supersportů neviděla alespoň v televizi, protože to určitě stálo za to.

V první řadě startovního roštu stáli Fabien Foret, Broc Parkes, David Salom a Gino Rea. V té druhé pak Massimo Roccoli, Sam Lowes, Chaz Davies a Robbin Harms.

Závod byl o tři kola ukončen dřív. Důvodem byl olej na trati, který unikl z motocyklu Harmse po jeho pádu. No a na té olejové skvrně bohužel upadl Ondra Ježek. To ale nemění nic na tom, že mám velkou radost z vítěze. Stal se jím totiž mladý Brit Gino Rea. Ginovi fandím už dlouho, moc mu jeho první vítězství v kariéře Supersportů přeju. Navíc je to o to hezčí, že Gino jezdí v českém týmu, na té jeho vítězné motorce makaly české ručičky, a sám Gino prý před závodem šéfovi týmu Joskovi Kubíčkovi řekl, že kvůli tomu, že se jede v ČR na domácím okruhu, udělá vše pro to, aby vyhrál. No a dokázal to!!! Druhý za Ginem skončil Francouz Fabien Foret, kterému, jak jsem si všimla, se v Brně pravidelně daří. A třetí byl Brit Chaz Davies, který vede průběžné pořadí šampionátu.

Jak už jsem napsala, tak český závodník Ondra Ježek nedokončil a nedokončil ani Patrik Vostárek, který jel na divokou kartu. Ginův týmový kolega Vladimir Ivanov, Rus s ukrajinskou licencí, také nedokončil a česko-ukrajinský tým Step Racing měl na dráze ještě třetího závodníka, nějakého Ukrajince na divokou kartu, jméno ani jak dopadl si bohužel nepamatuju a nechce se mi to momentálně hledat.

Jedna z věcí, která mě štve je ta, že Broc Parkes už dvakrát za sebou nedokončil a v šampionátu, poté co vedl, už nějak začíná ztrácet...

Tak a ještě sestřih (takže aspoň něco jsem viděla, i když ze sestřihu se toho stejně asi moc vyčíst nedá).


 


A ještě Ginova tiskovka po závodě.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře