GP Itálie

5. červenec 2011 | 14.56 |
›

První řada startovního roštu MotoGP byla, stejně jako minule, řadou "S", protože v ní startovali Stoner, Spies a Simoncelli. Druhá řada vypadala takto: Dovizioso, Lorenzo, Edwards. Karel Abraham startoval z 11. pozice, za sebou měl Rossiho na místě 12. Do závodu už startoval po zranění Dani Pedrosa, domácí Loris Capirossi musel závod ze zdravotních důvodů vynechat, ale to již víte z mého předcházejícího článku o MotoGP.

Po startu šel do čela Stoner, který si začal budovat náskok. Jenomže zezadu se blížil jak domácí Dovizioso, tak i Lorenzo. Lorenzo nakonec Stonera dotáhl, chvíli se spolu drželi pohromadě, párkrát se předjeli, ale nakonec to byl Lorenzo, kdo se radoval z vítězství. Na druhém místě skončil Dovizioso, který ještě stihl svého týmového kolegu předjet, no a na Stonera zbylo místo třetí. Čtvrtý skončil Spies, pátý Simoncelli, když ti dva spolu velkou část závodu jezdili pohromadě a předjížděli se, ale nakonec tento souboj vyšel lépe pro Bena (a k mé radosti). Šestý potom skončil Rossi na nové specifikaci své Ducati, sedmý byl Barberá, který prohlásil, že to byl jeho nejlepší závod v MotoGP. Top 10 pak dokompletovali navrátilec Pedrosa, stále se zraněním bojující Edwards a Hayden, který měl ale výlet mimo trať. Hiroshi Aoyama (již opět v týmu Gresini) byl 11., Karel Abraham 12., Álvaro Bautista 13., Randy de Puniet 14. a Toni Elías, který předvedl krásný start, skončil 15., tedy poslední. Jediným závodníkem, který nedokončil byl Cal Crutchlow, nevím z jakého důvodu to bylo, ale pravděpodobně měl nějaký technický problém.

Tolik tedy k víkendu v Mugellu. Všechny tři závody se mi (jako vždy) líbily a už se těším na další závodní víkend. Tentokrát to bude za dva týdny na německém okruhu Sachsenring v Sasku poblíž hranic s ČR.

A ještě jedna velmi milá zpráva. Jako součást GP se jezdí i Red Bull Rookies Cup, což jsou motocykly KTM a na nich mladí, začínající jezdci. Jeden závod absolvovali i na tomto okruhu a český jezdec Tomáš Vavrouš skončil po startu z první řady (ze třetího místa) na krásném druhém místě. Takže dodatečně Tomovi gratulace k prvnímu podiu v sezoně a jen víc takovýchto krásných výsledků!