GP Itálie

5. červenec 2011 | 14.32 |
›

Právě jsem si uvědomila, že tu nemám ani zmínku o právě uplynulé Grand Prix.

Závod se jel na italském okruhu Mugello. Z pole position v kubatuře 125 startoval mladý Francouz Johann Zarco. S ním se do první řady postavili Španělé Luis Salom a Sergio Gadea. Nutno podotknout, že kvalifikace se jela na suché trati, ale začalo pršet, takže závodníci už nemohli zajet rychlá kola a většina z nich už zůstala v boxech. Některým to vyneslo pěknou startovní pozici, jiní na to doplatili.

Nedělní závod už se ovšem jel za slunečného počasí. Z vítězství se radoval navrátivší se Nicolás Terol, když předjel Johanna Zarca až na cílové rovince posledního kola. Třetí skončil Maverick Viňales. Česká republika měla tentokrát dva zástupce. Kuba Kornfeil skončil jako 10. a jezdec na divokou kartu Miroslav Popov skončil 19. a to je, myslím, velice slušný výsledek, když si uvědomíme, že je mu teprve 16 let a že se se světovou elitou měřil poprvé.