GP Evropy

26. červen 2011 | 17.39 |

Jaké překvapení se dnes konalo v závodě F1!!! Vyhrál nečekaně Sebastian Vettel :)

Ale vezměme si to popořadě. Z první řady startovaly Red Bully Sebastiana Vettela a Marka Webbera, za nimi pak stál Lewis Hamilton s McLarenem a Fernando Alonso s Ferrari, kvůli kterému přišla do Valencie většina diváků.

Red Bullům se start povedl, stejně tak i Alonsovi a i Massovi, který startoval z 5. místa. No a já nevím, co bych dál napsala, protože tento závod byl pro mě v letošní sezóně asi ten nejnudnější. Předjížděcích manévrů bylo poskrovnu, ani se nestala žádná nehoda, žádné žluté vlajky, žádný safety car....prostě nic moc, no. Alespoň že vyhrál Seb. Jediným okořeněním bylo asi ulomené přední křídlo Schumachera a nebo změny v pořadí Alonsa a Webbera, ale to taky nebylo nic moc. Tento víkend byly rozhodně zajímavější závody GP2.

Takže tedy na druhém místě za Sebem skončil domácí miláček Fernando Alonso a na třetím místě skončil Mark Webber. Čtvrtý pak byl Hamilton, pátý Massa, šestý Button, sedmý Rosberg, osmý Alguersuari (toho dnes musím pochválit), devátý Sutil a desátý Heidfeld. Sergio Pérez, kterého poslední dobou hodně sleduju, po dvou vynechaných závodech skončil na 11. místě, když na body nebylo daleko (případ jako Bianchi v GP2 :( ). Závod dokončilo všech 24 závodníků, co se postavilo na start, a je to pravděpodobně rekord co se týče počtu jezdců v cíli. A to je dost zajímavý.

Šampionát vede samozřejmě Seb Vettel (má 6 vítězství z 8), v pohárů konstruktéru vede Red Bull.

Další závod se jede 10. července v Silverstone.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře