Valencie: sprint

26. červen 2011 | 17.23 |

Tak bohužel to nevyšlo. Pepa Král sice z pole position odstartoval dobře a první místo si udržel, ale pak přišel safety car, takže se to na chvilku ustálilo. Po zajetí SC do boxů následoval samozřejmě restart a Pepa se propadal až na 5. místo. Tedy až...to asi není to správné vyjádření, protože 5. místo je stále hezké. Jenomže v jedné zatáčce dostal hodiny a byl konec jeho účinkování v závodě. Ale je to divný, i komentátor přenosu říkal, že na tomto místě jezdci málokdy chybují a navíc, podle mého názoru, kdyby měl jenom hodiny, tak se zase rozjede. No nevím, co se stalo, ale určitě se to brzy dočtu.

Vyhrál tedy Mexičan Esteban Gutiérrez, pro kterého je to první vítězství v kariéře v této sérii. Na druhém místě skončil Luiz Razia z Brazílie a třetí byl Giedo van der Garde z Holandska.

Vítěz včerejšího závodu Romain Grosjean havaroval hned po startu a spolu s ním to odnesli i Charles Pic a ještě někdo, na jehož jméno si teď nevzpomenu a nechce se mi to hledat :). Jules Bianchi předvedl stíhací jízdu směrem kupředu a překvapivě ani nikoho nesrazil. Jenomže skončl 7., to znamená jedno místo od bodů :(. No co se dá dělat.

Kdo vede šampionát, nevím, ale podle mých a ségřiných propočtů by to stále měl být Grosjean, ale těsně (pravděpodobně o bod) před van der Gardem.

Příští závody se jedou za 2 týdny v Britském Silverstone.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře