Valencie: dlouhý závod

25. červen 2011 | 19.36 |

Ve Valencii se nejede tento víkend jenom F1, ale i další závod série GP2. Dnes odpoledne byl na programu první závod, tzv. dlouhý závod s povinnou zastávkou v boxech.

Závod nevysílali, takže, co se tam konkrétně dělo, nevím, budu se na něj dívat až zítra ráno ze záznamu. Ale něco jsem si přečetla na internetu a taky přes live timing.

Zvítězil Romain Grosjean, což mě moc těší. Navíc na druhém místě byl Giedo van der Garde, což mě těší snad ještě víc. No a třetí byl Davide Valsescchi. Během závodu odstoupila spousta jezdců. Například další můj oblíbený závodník Jules Bianchi měl kolizi s Marcusem Ericssonem. Ten Jules už to snad dělá schválně. V minulých závodech dvakrát kolidoval s van der Gardem a teď zas tohle....

No ale hlavní důvod toho, proč tady o GP2 píšu je ten, že český pilot Josef Král dokončil na 8. místě (startoval jako 22.) a to znamená, že do zítřejšího sprintu (krátký závod) pojede z pole position!!! Protože první osmička v cíli prvního závodu se na roštu druhého závodu otáčí, tzn. 8. v cíli je na roštu sprintu 1., 7. je 2. atd...od 9. místa to ale zůstává stejné.

Zítřejší závod vysílá live Nova sport od 10,30 a já si ho rozhodně nenechám ujít. Doufám, že se Pepovi zadaří nějaký pěkný výsledek na bodech.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře