GP Nizozemska

25. červen 2011 | 19.26 |
› 

Závod MotoGP byl ten nejkrásnější závod v této sezóně, jaký jsem víděla. Za chvíli se dozvíte proč.

První řada vypadla následovně: Marco Simoncelli (Itálie), Ben Spies (USA) a Casey Stoner (Austrálie). Karel Abraham startoval ze 7. místa.

Do závodu bohužel nenastoupil Loris Capirossi, protože včera v kvalifikaci havaroval a poranil si rameno a žebra. A stále nestartoval Dani Pedrosa. Místo něj v týmu Repsol Honda startoval Hiroshi Aoyama a místo něj v týmu Gresini testovací jezdec HRC Kousuke Akiyoshi. Dani by měl prý v příštím závodě už startovat, tak uvidíme.

Start se vydařil Spiesovi i Lorenzovi. Jenomže Marco Simoncelli po předjetí Jorge Lorenza udělal chybu, spadl a vzal s sebou i Jorgeho. Takže Ben tím získal malý náskok, který stále navyšoval. Celých 26 kol vedl a nakonec získal první vítězství ve své kariéře v MotoGP a zrovna na okruhu, kde tovární Yamahy měly speciální zbarvení kvůli výročí 50 let. Toto zbarvení budou mít ještě v USA. Teď už jistě chápete, proč to byl pro mě nejkrásnější závod (stačí se podívat na hlavní banner tohoto blogu). Druhý skončil Casey Stoner, třetí jeho týmový kolega Andrea Dovizioso. Chvíli se drželi ve skupince, pak ale Casey Andreovi poodjel a nedal mu šanci. Čtvrtý dokončil Valentino Rossi, který jel s novou specifikací své Ducati, kterou testoval hlavně pro nadcházející domácí závod. Na pátém místě byl Nicky Hayden, šestý Jorge Lorenzo po krásné stíhací jízdě, sedmý Colin Edwards, osmý Hiroshi Aoyama, devátý Marco Simoncelli, který též svůj motocykl zvedl a pokračoval. Desítku uzavřel Toni Elías, jedenáctý pak byl Álvaro Bautista, dvanáctý Héctor Barberá, třináctý Kousuke Akiyoshi a čtrnáctý Cal Crutchlow. Ten měl nějaké problémy, protože během závodu zajel do boxů a asi po dvou kolech v boxech se vydal znovu na trať alespoň pro ty dva body.

Závod nedokončil Randy de Puniet (už po páté!!!) a Karel Abraham. Ten má poraněný prst, ale nemělo by to být nic vážného.

Šampionát stále vede Casey Stoner.

Další závod se jede už příští neděli, a to v italském Mugellu.
 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře