GP Nizozemska

25. červen 2011 | 19.09 |
› 

První řada startovního roštu kategorie Moto2 vypadalo takto: Stefan Bradl (Německo), Marc Márquez (Španělsko), Simone Corsi (Itálie).

Závod byl vyhlášen jako mokrý, ale během závodu si závodníci vyjeli suchou stopu, na níž se drželi. Ještě před startem závodu, v zahřívacím kole, měl pád Jules Cluzel. Sice potom odstartoval, ale nakonec závod nedokončil. Co se stalo, nevím. Buď opět spadl (čemuž bych se nedivila), a nebo měl poruchu na motorce v důsledku toho pádu ze zahřívacího kola.
O vítězství se bojovalo téměř do konce závodu. Z vítězsví se radoval Španěl Marc Márquez, druhý skončil Turek Kenan Sofuoglu (huráá), třetí byl Brit Bradley Smith. Nesmím zapomenout zmínit, že na krásném 4. místě závod dokončil "vodník" Anthony West, jeho týmový kolega Max Neukirchner byl 10., takže u továrny MZ bude dneska asi veselo :).
Simone Corsi, který startoval z první řady, skončil až jako 14.

Česká republika v této kategorii bohužel nemá zástupce.

Do závodu měla startovat po dlouhé době žena, konkrétně Španělka Elena Rosell. Měla startovat v týmu Aspara Martíneze jako náhrada za zraněného Juliána Simóna, jenomže se včera zranila, takže nemohla startovat.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře