GP Španělska

20. červen 2011 | 13.55 |
› 

V hlavní kategorii Superbike startoval z pole position Ital Marco Melandri, v první řadě s ním tam stáli Max Biaggi, Leon Camier a Carlos Checa. Ve druhé řadě se pak seřadili Tom Sykes, Eugene Laverty, Joan Lascorz a Ayrton Badovini. Jakub Smrž startoval až z 13. pozice.

Do prvního závodu perfektně odstartoval jak Biaggi, tak i Melandri. Ti dva si to také rozdali o vítězství. Na třetím místě jezdil poměrně poklidně Carlos Checa, jenomže přišel pád. Zrovna u něj jsem ten pád nejmíň očekávala, ale i mistr tesař se někdy utne. Takže na třetí místo se dostal Leon Camier, který začal pomalu stahovat vedoucí dvojici. Vedl Max Biaggi, ale Marco Melandri na něm byl doslova nalepen a čekal na vhodnou příležitost k předjetí. A dočkal se. Biaggi totiž udělal chybu, kterou Melandri využil, dostal se na první místo a zůstal tam až do cíle. Druhý tedy skončil Biaggi a třetí jeho týmový kolega Camier. Závodníci českého týmu Effenbert Liberty Racing si vedli dobře tak na půl. Sylvain Guintoli skončil 11., Jakub Smrž byl po prvním kole na posledím místě a své snažení dostat se dopředu ukončil pádem.Průběh druhého závodu byl velmi podobný tomu prvnímu. Hned na startu měli mezi sebou kolizi Troy Corser a Maxime Berger. Mimo trať vyjel i Jakub Smrž a byl tak opět poslední.
Na čele se utvořila stejná dvojice jako v závodě prvním. Tentokrát to byl ovšem Melandri, kdo se musel spokojit s druhým místem kvůli chybě. Při nájezdu do zatáčky (myslím, že do té stejné jako v prvním závodě Biaggi) chyboval a vyjel mimo trať. Tím daroval Biaggimu první vítězství v této sezóně. Na místě třetím dokončil domácí závodník a vedoucí muž celého MS Carlos Checa.
Sylvain Guintoli byl opět 11. a Jakub Smrž opět kvůli pádu nedokončil.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře